Surma/t pizzeriassa laukaassa.
mitässss
421720
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 42
Vanhimmat
Joko raviväkeä tai mamupizzamafia.Huomannet että kommentointi on estetty iltiksen sivuilla, siitä voi vetää aika suoran johtopäätöksen ettei ollut kantikset asialla.
Juuri näin. Oma veikkaus on, että hylätty/mustasukkainen kiihkeäverinen poikaystäväehdokas suolasi koko porukan.
”Uhrit ovat ulkomaalaistaustaisia ja myös kiinniotettu henkilö ulkomaalaistaustainen”, tutkinnanjohtaja, rikoskomisario Markku Latvala sanoo HS:lle.
http://www.hs.fi/kotimaa/a1425179481416
sittehän ei ole mitään hätää jos näin
No pääseepähän tummapoika suomi poikien oppiin
Lueskelin lehteä ja siinä sanotiin, että vasara olis se väline, onko selvitetty oliko vasara vuokrattu vai itse ostettu rautakaupasta ja oliko vasara ennen käytetty ihan uusi vasara , sillä on tutkinnan kannalta merkitystä, käytetty vasara aina parein kuin ihan uusi, kokenut vasara osaa tehdä työn paremmin
Käytätkö sinä ennen?onko sinulta vuokrattu?
tama sama suku joku tapanut oma tyttärensä routsisa tama suku tullut suomen kertomala vironamaiselle olevansa toisin ajatelijoita todelisudessa porukka hyvin turkin halinon kanattajia.....vaika ovat kurdeja kuitenkin kanustavat turkin islamisti hallinto....fadiem sahindal joku tapettu roursisa oma isän kautta saman suku tama on...huijareitä.....eritysesti jyväskylän seudula asuvat .....
kaikki nämä rättipäät samaan maahan ja rajat umpeen. sielläpähän sitten tappaa toisiaan. hulluja kaikki, häipysivät jo ei niitä täällä kaivata.
Haista sina homo vittu ja tuu puhumaan päin naamaa jos uskallat
Kuka mulkku sinä olet. Komennot palstalla.
aaaaa allah aaaa allah aaaa allah minä tapan ammun raiskaann gosga allah gäsgee aaaaaaa
Nuo ihmiset olivat työtätekeviä kunnon kansalaisia, asuivat hyvällä alueella, olivat mukavia, eivätkä ikinä ole aiheuttaneet mitään kahinaa. voisitte miettiä mitä kirjoitatte, koska nämä ihmiset ovat monille rakkaita ja omalla kylällään arvostettuja ja tunnettuja ystävällisyydestään.
Juuri näin. Nämä kurdit olivai integroituneet Suomalaiseen yhteiskuntaan hienosti. Todella sääli että kävi tällä tavalla.
Hmm. He siis olivat kunnon pikkuporvareita, jotka osasivat riistää huolella betonislummien maahanmuuttajatyövoimaa ja elivät itse "vähän paremmalla alueella"? Kuulostaa ihan perussuomalaiselta yrittäjältä tosiaan. Ei ihme jos puukko heiluu ennen pitkää.
" kkkkkkk
2.3.2015 07:19
kaikki nämä rättipäät samaan maahan ja rajat umpeen. sielläpähän sitten tappaa toisiaan. hulluja kaikki, häipysivät jo ei niitä täällä kaivata.
"
rasistit kaikki sinne "rättipäiden" sekaan niin saisivat nekin sontiaiset tuntea miltä tuntuu olla hyljeksittynä ja vihattuna vieraassa maassa, jota kodiksi kutsutaan. IDIOOTIT!
Nämä ihmiset olivat mukavia ja asiallisia! toisin kuin esim. yllä olvan kirjoittanut "kkkkkk".
Suomalaiset ovat ehkäpä maailman väkivaltaisinta kansaa, joten turha haukkua maahanmuuttajia! MUMMONPOTKIJAT! PERHESURMAAJAT! HULLUT! ps. olen kyllä itsekin suomalainen.
Laukaasta olen kotoisin. Midian ihmiset "tuttuja" ... Otan osaa suruun! Kamala tapaus!
ja kuule mietippä ihan ite minkä uskonnon nimissä tapetaan ihmisiä maailmassa eniten ja koko ajan jos jonkinlaista iskua. ja onko vittu noita kukaan tänne pyytäny!
Eiköhän kristinuskon nimissä ole tapettu aivan yhtä paljon porukkaa kuin minkä tahansa muunkin.
miten uskonto tähän edes liittyy?
Joo ei saa syyllistää maahanmuuttajaa veriteoista, raiskauksista yms. Täytyy ymmärtää onhan se osa heidän kulttuuria ja identiteettiään. Rikastuttavat maatamme näillä pienillä kujeilla. Kaikki tämä kirjoittelu ja puheet ovat turhia. Ollaan kuin ei mitään olisi tapahtunutkaan!
jep! antaa kaikkien kukkien kukkia vaan ja tulkaa vaan kaikki tänne. me suomalaiset ostetaan sossunrahoilla teille i phonet ja autot ja ajokortitkin maksetaan ja jos levikset repee niin uudet sossun piikkiin
http://mitavittua.fi/2015/02/ruotsi-monikulttuurisuushorhoily-tayttaa-40-vuotta/
tässä on lapset jääneet orvoiksi joten voisitte miettiä mitä kirjoitatte! uhrit olivaat asuneet kauan jo suomessa ja olivat todella ystävällisiä ja kivoja. ei kannata yleistää ja heti tuomita jos on ulkomaalainen!
Olen ihan samaa mieltä.. useasti oon kyseisessä ravintolassa käynyt syömässä. Ei mitään pahaa sanottavaa oli sitten ulkomaalainen tai ei. Erittäin surullista ettei kaikki ihmiset kykene ajattelemaan asioita moniulotteisesti. Sitten kun pääkoppa jumittaa niin seuraukset on aina äärimmäisen typeriä.
Voimia omaisille pahimman paniikin keskellä :(
b11: Kiitos linkistä tuohon lehteen. Uusi tuttavuus. Näyttäs äkkiseltään olevan asiapitoisia juttuja, perehdytään.
pitsapaikka mutta eikö sama omistanut muutkin ravintolat laukaalla?
Ei omistanut.. Tämä mies omisti ainoastaan midia pizzerian.
Miettikää ja työntäkää pitsa perseeseen
fiksua
http://m.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/kaleva-suomalaisten-ulkomailla-tekemat-rikokset-koventuneet/1921848
Työntäkää nyt se pitsalapio perseeseen ääliöt
No yritetään, mutta sinulla on yllättävän tiukka hanuri. Kokeillaanko laittaa kuuman pizzan kanssa, jos luistaisi paremmin ?
Uskomatonta, että jotkut idiootti-rasistit kirjoittavat näin halveksivasti uhreista! He ovat olleet rauhallisia ja ystävällisiä ihmisiä, lasten vanhempia ja pidettyjä ihmisiä omalla paikkakunnallaan. Mikä h...vetin tarve suomalaisilla junteilla on aina haukkua muualta maahamme muuttaneita??? Se, että surmaaja on myös ulkomaalainen, tuo ilmeisesti jotain sairasta tyydytystä ahdasmielisten moukkien tyhjään elämään! Kyllä se ulkolaisten tekemä pizza näidenkin tyyppien läskimahoihin hyvin uppoaa!!! Voimia ja jaksamista kaikille uhrien omaisille ja ystäville!
Tuoko sinulle pettymystä että tekjä ei ollut suomalainen juntti läskimaha rasisti ja urpo?
Suomalaiset maailman "paras"kanssa.
Täällä näyttää olevan melkein kaikki avohoitopotilaat...muistakaa ottaa lääkkeenne..tai lääkärin juttusille ehkä lääkitys ei ole kohdallaan...hopi...hopi..
tuliko hyvä mieli? ootko tyytyväinen ittees? Ai että kun olis vanhempas ylpeitä ;) sinä olet se saasta jos kuka.. Täällä kirjottelet samaa paskaa jokaikiseen alotukseen.. taidat olla vähän hukassa.
Oliko ulkomaalaiset varsinkin turkkilaiset sun äitisi kanssa paljon tekemisissä. ;)
ole siis hiljaa! etkö ymmärrä ihmiset ovat kuollut??
Jotenkin noi ratkaisut ei eroa esimerkikISIS,ksen näkökulmista länttä kohtaan.
Yhtä pahoja ja raakoja.
Exit järjestö Sveitissä, sinne lapset hyvä lähettää keräysrahoilla.
Ei tule ikävä, ja sama käytäntö kaikiin roskasakkiin joka tulo ulkomailta!
http://en.wikipedia.org/wiki/Euthanasia_in_Switzerland
Sääli on sairaus, ja jotain rättipäitä kohtaan se on mielisairaus.
Oho