Rakennuslehteä oli tuntuvasti johdettu harhaan. Suomessa ei kertakaikkiseti ole noin suurta määrää uutisessa mainittuja keskimäärin 4 ikkunan tilauksia, kun otetaan huomioon, että erilaiset rautakauppaketjut (ja heidän vuosisopimustoimittajat) ja pienemmät valmistajat tekevät kaupoista kirkkaan enemmistön.
Piklaksen kasvu onkin Lämpölux-toimituksia ja kun molempia yhtiöitä johtavat lestadiolaiset, niin on toimittaja on tietämättään mennyt vipuun, sillä Lämpölux ei halua toimittajansa nimeä julkisuuteen. Toki verkkokauppa kasvaa, mutta ei noin räjähtämällä, eikä se kohdistu tuolla tavalla yhteen valmistajaan.
http://www.rakennuslehti.fi/2015/03/piklas-kasvoi-vahvasti-verkkokaupan-avulla/
Lämpöluxit on useimmiten Piklaksia
3
133
Vastaukset
- verkkoveikko
tosi on. ei verkko vielä vedä.
- lg183
Kuinka kauan tämä yhtälö pelaa? Jos olisin Lämpöluxin myyjä niin tilaisin ikkunat
Piklaksen verkkokaupasta ja hoitaisin asennuksen paikallisen asennusryhmän kanssa.
Tästä Lämpöluxin sikahinnoitelusta voisi tiputtaa 30% ja silti myyjä ja asennusryhmä
saisi yli 50% enemmän. Tämä on puhdasta matematiikkaa sillä ammattitaito on myyjillä ja asentajilla ei näillä rahastajilla.
Joka myyjä voi hoitaa omat puukkaukset, sillä näitä numeroita voi ostaa jokainen ja rahoitusyhtiöt myivät kyllä rahoituksia muillekkin kaupattavaksi.
Onneksi olen päässyt eläkkeele tästä oravanpyörästä.
Näyttää että näitä Suomen ikkuna-ovi- talo- ja eristemarkkinoita hallitsevat L-positiiviset.
Voin antaa konsulttiapua tarvittaessa tähän keskusteluun. - Lainsuoja
Ikkuna ja oviteollisuus lienee maamme ainoa tuoteryhmä joka saa valmistaa jatkuvasti heikkotasoisia sekä puutteellisia tuotteita ja tehdä vilpillisiä tai epämääräisiä kauppoja.
Miksi kuluttajasuojalaki ei puolusta tehokkaammin heikkotasoisten tuotteiden ostajia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset27517680Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"19212572Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El746274MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny415318Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään855104Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.594233NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun724068Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja603820Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta1053732Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1463209