tännekö
4
474
Vastaukset
- sitten
olla matkustamatta venajalle: 4 miljoonaa katulasta koko maassa.
USA:an: 10 miljoonaa koditonta
Italiaan, Belgiaan, Japaniin tms. koska ne on Irakissa ja tekee mita sattuu??
Israeliin ei menna politiikan, vaan kulttuurin, makujen, uskontojen yms. takia, ei sen takia etta tuettaisiin luotien tuotantoa!!!! Siina on ero, jos tiesit! Nimimerkilla 6-kuukautta-Isrealissa-ja-ikava-kylla-kohta-taas-suomessa.- asia
Mitäköhän ne 4 miljoonaa venäjän katulasta tähän liittyy??.
Itse en vaan mielelläni matkusta maahan joka teloittaa 13-vuotiaita tyttöjä, aivan samanlailla kun en matkustanut aikoinaan Etelä-afrikkaan tai tämänhetkiseen Burmaan.
Kylllä se aika moni vaan menee iippohin uskonnontakia.
Israel on kyllä loistava esimerkki sananlaskuun jossa sanotaan että valtion suuruus ilmenee siitä kuinka ne kohtelevat heikompiaan.
Miks sit takaisin tulet? Pysy siellä kibbutsilla appensiinejä poimimasssa. - tehda
asia kirjoitti:
Mitäköhän ne 4 miljoonaa venäjän katulasta tähän liittyy??.
Itse en vaan mielelläni matkusta maahan joka teloittaa 13-vuotiaita tyttöjä, aivan samanlailla kun en matkustanut aikoinaan Etelä-afrikkaan tai tämänhetkiseen Burmaan.
Kylllä se aika moni vaan menee iippohin uskonnontakia.
Israel on kyllä loistava esimerkki sananlaskuun jossa sanotaan että valtion suuruus ilmenee siitä kuinka ne kohtelevat heikompiaan.
Miks sit takaisin tulet? Pysy siellä kibbutsilla appensiinejä poimimasssa.eroa silmittoman tappamisen ja hurahtaneiden sotilaiden valilla?? Ei ne armeijassa opeta sortamista, vaan tasa-arvoa, jos tiesit. IDF myontaa etta joidenkien sotilaiden ongelmana on arabien vaheksyminen, mutta jos IDF sanoo sen olevan ongelma, niin kylla se aika paljon kertoo virallisen ja yleisimman kannan. Suomalainen mies raiskasi kerran pikkutyton, joten pitaisiko leimata koko maa ja muuttaa ruotsiin??
Taisinko edes sanoa olevani arabi?? Ei mua taalla sorreta (oon siis vielakin Israelissa) niinkuin naytat yleistavan. - tiiiää
tehda kirjoitti:
eroa silmittoman tappamisen ja hurahtaneiden sotilaiden valilla?? Ei ne armeijassa opeta sortamista, vaan tasa-arvoa, jos tiesit. IDF myontaa etta joidenkien sotilaiden ongelmana on arabien vaheksyminen, mutta jos IDF sanoo sen olevan ongelma, niin kylla se aika paljon kertoo virallisen ja yleisimman kannan. Suomalainen mies raiskasi kerran pikkutyton, joten pitaisiko leimata koko maa ja muuttaa ruotsiin??
Taisinko edes sanoa olevani arabi?? Ei mua taalla sorreta (oon siis vielakin Israelissa) niinkuin naytat yleistavan.No siinä tutkimuksessa se luku oli jotain 20 prossaa eli ei kai ole kysymys pikkuongelmasta. Joo tasa-arvoa opetetaaan IDF:ssä :-)))))!!!!!. Sanoin vaan että idf:n toiminta korruptoi ennenpitkää koko valtion.
Se on hyvä että suo ei sorreta siellä...sullahan on sitten esim. ihan samanlainen passi kuin israelilaisilla????.. Ja muutenkin samat oikeudet???....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1275705
Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3952469- 1312400
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv42042- 56956
- 10922
Kun ei numeroa
niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍8912- 51872
- 76795
Temusta tilaamiseen tulee muutos
Alle 150 euron tullivapaus poistuu. Vihdoinkin kankea EU saa jotakin aikaiseksi. https://www.iltalehti.fi/digiuutiset/101755