Ostin tehokkaan ilmakiväärin.

Lähtönopeus piipusta yli 1000 km. tunnissa. Voi kaataa vaikka Sonnin. Tosi on. Tarkoitus alkaa ampumaan pilkkaa ja riistaeläintä myöhemmin. Saa kulemma ampua, jos kohdalle sattuu.
564
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Omassa pyssyssä nopeus vain 360 km. h eli aika hidas on. Tilasin suoraan jenkeistä...

Äänestä
  • Onko tosi? Miksi et tilannut Espanjasta?

    Äänestä

Onko varmasti oikea pyssy? Tuliko tilattua liian voimakas näihin olosuhteisiin nähden? Toisaalta antaa mennä vaan. Haasteita riittää.

Äänestä

Mullakin on ilmakitara ja vaimolla ilmatiara

Äänestä

Jaaha. Löysit tehokkaamman kuin Benjamin Rogue .357 (n.990km/h). Ei taida olla sarjavalmisteinen? Tai itselläni voi olla vanhentunutta tietoa myöskin. Myöskin myös saattaa olla laitonta riistaa sillä Suomessa ampua, kun et edes lemmikiksi tuppaavia hiirulaisia saa sillä saatella pihalle ja lumihankeen. Ja parvekkeelta kun liikennemerkkejä ja oluttölkkejä ammut, niin saat jännitystä elämääsi! Mä oon sen virheen tehnyt ja voin kertoa, että sanomista tulee. Itselläni vain lusperi 4,5mm 360m/s =1296km/h, enkä muistanut joulukinkkuun sitä kokeilla, mutten sonnia tai varsinkaan Mr Sonnia lähtisi hätyyttelemään sillä,

Äänestä

Kommentoi aloitusta


JohnnySonni kirjoitti:

Lähtönopeus piipusta yli 1000 km. tunnissa. Voi kaataa vaikka Sonnin. Tosi on. Tarkoitus alkaa ampumaan pilkkaa ja riistaeläintä myöhemmin. Saa kulemma ampua, jos kohdalle sattuu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu