Luotettava lapsenvahti Helsingistä

lapsenvahti22

Hei! Olen 17-vuotias, lapsirakas lukiolaistyttö Helsingistä. Lastenhoitajana olen toiminut nyt jo yli 2 vuotta, joten kokemusta on ehtinyt kertyä valtavasti! Lastenhoitajana olen saanut erityistä kiitosta siitä, miten hyvin tulen toimeen lasten kanssa. Olenkin lastenhoitajana hyvin sympaattinen, hauska ja iloinen - mutta myös tarvittaessa tiukka ja erityisen tarkka turvallisuusasioista.

Olen hoitanut tyttöjä että poikia, alle yksivuotiaista kouluikäisiin. Kyseessä on ollut melkein aina satunnaisempaa hoitamista, mutta kesällä 2014 olin 6 viikkoa eräässä perheessä kesätöissä lastenhoidon merkeissä. Lisäksi minulla on pari vakioperhettä joissa käyn, mutta aikatauluun mahtuu vaikka ihan säännöllisempikin hoitokuvio. Peruskoulussa kävin TET-harjoittelun ala-asteella, minkä johdosta kokemusta on erilaisista ja haastavammista tapauksista.

Työnkuvani ovat vaihdelleet eri perheissä hyvinkin paljon: jos olen ollut hoitamassa vain pari tuntia, on siihen aikaan sisältynyt tietysti enimmäkseen leikittämistä, mutta olen ollut ihan kokonaisia päiviä ja öitä, jolloin olen luonnollisesti laittanut esimerkiksi ruokaa ja vaihtanut vaippoja. Minulla on lisäksi itselläni kolme pienempää sisarusta, joten olen tottunut toimija vauvojen ja muiden pikkuisten parissa.

Hoitokeikkoja teen mieluiten Helsingin alueella, varsinkin jos kyseessä on muutaman tunnin keikka. Mutta esimerkiksi yöksi tai koko päiväksi voin tulla Espooseen, Vantaalle tai Kirkkonummelle. Arkipäivisin olen koulussa, joten keikkojen tulee sijoittua joko arki-illoille, viikonlopuille tai lomille. Palkka on yleensä ollut siinä 8-10€/h paikkeilla. Palkasta olen kuitenkin aina joustavasti sopinut ihan perheen tilanteen ja muiden tekijöiden perusteella. Esimerkiksi yökeikasta voidaan sopia kertamaksu jne.

Yleisesti ottaen olen kaikesta todella joustava ja minun kanssani pääsee kyllä yhteisymmärrykseen. Tulen mielelläni haastatteluun, jotta tulee puhuttua asiat halki ja nähdään siinä samalla myös se, sovellunko minä juuri teidän perheenne lapsenvahdiksi. On myös hyvä tutustua lapsiin hiukan etukäteen ennen varsinaista hoitokeikkaa!

Ottakaa vain rohkeasti yhteyttä ja kysykää, jos jäi jotain epäselväksi. Annan mielelläni sähköpostitse tarkempaa tietoa työkokemuksestani ja muusta sen sellaisesta.

[email protected]

1

171

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • inkeri56

      Moikka! Laitoin viestiä tulemaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      38
      4014
    2. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      266
      3944
    3. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      135
      3487
    4. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      87
      3470
    5. Korpelanvaara

      Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit
      Suomussalmi
      22
      2327
    6. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      34
      1833
    7. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      59
      1718
    8. Osaatko arvata

      Mitä ajattelin?
      Ikävä
      37
      1640
    9. Heippa nainen

      Tykkään susta niin että halkeen 😘 Kivaa iltaa. t-mies
      Ikävä
      33
      1548
    10. Meidän täytyy tavata

      Siis se on välttämättömyys.
      Ikävä
      93
      1485
    Aihe