Onko kellään oikeita kokemuksia uuden lautalattian suopakuurauksesta (vaihtoehtona öljyämiselle/maalaukselle/vahaukselle tms)?
Kannattiko, tekisitkö uudestaan?
Menetelmää kyllä hehkutellaan siellä täällä, esim
http://www.ts.fi/teemat/koti ja asuminen/324206/Lattiat loistokuntoon suopakuurauksella
mutta semmoisia juttuja ei ole löytynyt jossa olisi todettu "käsittelin lattian suopakuuraamalla X vuotta sitten ja nyt..."
Suopakuurattu lattia, onko kokemuksia
suopaa
1
2012
Vastaukset
- Pellavaöljy
Meillä tehtiin pellavaöljysuopaus ja nätti lattia tuli. Ohjeita löytyy netistä. Ei mikään vaikea juttu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 352206
- 841293
- 561288
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...351215- 631171
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä39884Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.122769- 31721
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi21572Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan55565