taitolentoa

TaitolentoaExtralla

Osmo ja Hanna, Red bullin kuviot ovat taitolentoa. Uudenlaista, mutta kuitenkin. Ja itseasiassa juuri sellaista taitolentoa joka minua kiinnostaa. Teillä on vanhanaikaiset käsitykset taitolennosta. Ei siinä mitään, mutta koittakaa pysyä muuttuvan maailman mukana ja päivittää määrittelyjänne. Avioliittokin on käsitteenä muuttunut (jos ei Suomessa, niin muualla)

10

440

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Allekirjoittanut

      Et sitten kehdannut omalla nimelläsi lähteä kritisoimaan asiaa ja julkaisemaan mielipidettäsi, koska Flightforumilla se pitäisi omalla nimellä tehdä.
      Voin jatkaa keskustelua aiheesta siellä.
      Hanna Räihä

    • taitolentoajollainmuulla

      Pahoittelut, mutta en voi tehdä tunnuksia flightforumiin sen takia, että siellä ei voi olla anonyyminä. Ei ole "kehtaamisesta" kyse.

      Mutta tosiaan taitolennon määrittely on uudistumassa mm. red bull air race tapahtumien tuloksena tai myötä. Eikä siinä mitään jos haluaa käyttää vanhoja määrittelyjä. Siitä vain, mutta tietäkää, että on ihmisiä jotka muuttuvat maailman mukana. Jotkut jopa hieman edellä, mutta se on toinen asia se.

    • Suur-ihmettelijä

      Näistä harrastusasioista jos ei voi kirjoittaa omalla nimellään, niin silloin eivät kommentitkaan liene suoraan asiaan liittyviä? Mutta miksi pitää sitten heitellä toisten osapuolten nimiä julkisuuteen, jos ei omaa nimeään rohkene esille tuoda :) Toisaalta, tämä 24-osastohan on täyttä viihdettä ja lukeminen vapaaehtoista.

    • Temppulentäjä

      Mä oon kyllä nyt Hannan ja Osmo puolella tässä. Kerro nyt jotain perusteluja. pelkkä mielipide ei riitä nyt vakuuttamaan että Red Bull olis taitolentoa

    • ErkkiNimim

      Olet sinä melkoinen sankari, kun kantti kestää nimeltä mainiten kritisoida toisia, mutta omaa nimeäsi et halua paljastaa. Häpeätkö itseäsi, vai pelkäätkö olevasi väärässä? Onko taustalla kenties jokin muu syy?

      Flightforumin hienous on juuri siinä, että kirjoitukset on tehtävä omalla nimellä. Se tuo kirjoittamiseen suoraselkäisyyttä ja rehellisyyttä. Oletko kuullut kumpaakaan noista termeistä?

    • anonymoussi

      No johan on vastauksia. Ottakaahan rauhallisesti. Ei tämä niin vakavaa ole :)

    • Tsumbati

      Eli ei perusteluja.

      No, tän voinee unohtaa.
      Voin väittää, että noilla molemmilla on enemmän kompetenssia ottaa kantaa omalla nimellä kuin ketjun aloittajalla.
      Jos epäilyttää, Googleta.

      • peter__t

        Että perusteuja... Älä edes unelmoi että S24:lla sellaisia saisi. Monet ketjut alkavat täällä sen siteeraamisella mitä FF:lla joku on sanonut. Siitä se sitten jatkuu puskista huudellen.

        Ilmeisesti "anonyymit" eivät usko itsekään asiaansa ja/tai eivät uskalla puolustaa kantaansa omalla nimellään. Jokin häpeä-aspektio taustalla usein täytyy olla. Tai sitten pelkkä provokaation halu.


      • koulukiusaajalle
        peter__t kirjoitti:

        Että perusteuja... Älä edes unelmoi että S24:lla sellaisia saisi. Monet ketjut alkavat täällä sen siteeraamisella mitä FF:lla joku on sanonut. Siitä se sitten jatkuu puskista huudellen.

        Ilmeisesti "anonyymit" eivät usko itsekään asiaansa ja/tai eivät uskalla puolustaa kantaansa omalla nimellään. Jokin häpeä-aspektio taustalla usein täytyy olla. Tai sitten pelkkä provokaation halu.

        Sun tapauksessas kyse on vaan siitä että kukaan ei halua tulla kiusatuksi hautaan asti ja ylikin vain siksi että on eri mieltä jostakin asiasta.


      • Peter__T
        koulukiusaajalle kirjoitti:

        Sun tapauksessas kyse on vaan siitä että kukaan ei halua tulla kiusatuksi hautaan asti ja ylikin vain siksi että on eri mieltä jostakin asiasta.

        On sääli, että vetäydyt tällaisen tekosyyn taakse. Ainut viime aikoina kuollut on Saario ja meillä ei ole ollut Flight Foorumilla kirjoituksissamme erimielisyyttä mistään asiasta. Itse asiassa Erkki ei tietääkseni kirjoittanut forumille mitään. Ne taas jotka kirjoittivat Suomi24:lle, kirjoittavat nimimerkeillä joten lähtölkohtaisesti sielläkään ei ole toteutunut väittämäsi "kiusaaminen".

        Erkki (tai Erkki Saarion nimissä olevasta mobiili-internet-liittymästä) on toki kirjoittanut eri nimimerkeillä Suomi24:lle, (kertoi rikospoliisi), mutta siitä ei nyt sen enempää.

        Jos joku on täällä tullut nimellä kiusatuksi se olen ollut minä, alkaen siitä hetkestä kun paljastin Lennuklubin toiminnan luonteen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko vassarin lääkkeet(mt) jääneet taas ottamatta

      Sen verran järjetöntä persuhuutoa taa näkyville. Tuo yksi häiriintynyt ei osaa kuin "huutaa" isoilla kirjaimilla, se on
      Maailman menoa
      47
      1492
    2. Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että

      Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.
      Ikävä
      59
      880
    3. Mieti oikeasti

      Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.
      Ikävä
      30
      657
    4. Taasko sä vedit

      Suojamoodin päälle? Miehelle
      Ikävä
      87
      627
    5. kene ajoi "kolarin"?

      "Punkaharjulla Luston ja Tuppuranmäen välillä sattui tiistaina aamupäivällä liikenneonnettomuus. Poliisin mukaan Savonl
      Savonlinna
      14
      595
    6. Tiedoksi yhdelle naiselle

      että mies lähestyy kaikin tavoin jos on kiinnostunut! 🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      43
      573
    7. Pahin tapa satuttaa toista

      On jättää toinen vaille mitään vastausta. Erityisen kipeää se tekee sillon jos toinen ghostaa.
      Ikävä
      56
      564
    8. Liikenneonnettumuus

      Linkkari ja ruotsibiili törmäsivät linkku oli redun opetusajossa
      Ylitornio
      7
      532
    9. Minä kyllä odotan nainen

      että sinun kanssa voisin jutella asioista ihan oikeasti.
      Ikävä
      44
      521
    10. Alkaa jotenkin nyt kuvio hahmottuu täällä

      Sellainen vaikutelma tästä alkaa tulla, että täällä on joku pieni porukka, joka tuntee toisensa tai ainakin pelaa samaan
      Ikävä
      70
      520
    11. Puukotus Kajaanissa

      Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu
      Kajaani
      23
      517
    12. Mitä söpö

      Mies mietit?
      Ikävä
      61
      505
    13. Jos kaivattusi on

      Varattu niin miksi et antaisi asian olla hänen suhteen. Miksi ylipäätään vielä jatkat?
      Ikävä
      47
      503
    14. Miten uskallan sua nähdä

      Kun vaikutat suuttuneelta :(
      Ikävä
      37
      496
    15. Minulla on joskus ikävä sinua ja ajattelen sinua joskus.. edelleen

      Olin joskus niin rakastunut sinuun. Olin onnellinen, että kohdattiin ja kun vain tiesin sinun olevan olemassa. Täytit aj
      Ikävä
      14
      481
    16. Kylän tielle remonttia?

      Mitäköhän kylän tielle ruvetaan tekemään ku laitettu tuommoset töpsät muutamien suojateitten kohille?
      Hyrynsalmi
      13
      472
    17. Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.

      Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.
      Ikävä
      132
      439
    18. 42
      418
    19. Nainen, tässä olen kahden vaiheilla

      Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa
      Ikävä
      45
      409
    20. Miten vuosien jälkeenkin tunteet voivat olla niin voimakkaat?

      Että pelkkä ajatus sinusta täyttää silmät kyynelistä.
      Ikävä
      26
      389
    Aihe