Originin päivitysten asennus - apua

Surullinentyttö

Okei, eli mulla on sims 4, ihan kaupasta ostettu levy. No, asensin sen jouluna, ja tartti Originin. Latasin sen ja peli toimi moitteettomasti.
No, kuukaus myöhemmin, aloin pelaamaan ja Originiltä tuli ilmotus että origin pitää asentaa uuteen päivitykseen. Aattelin et no joo asennan, voi olla parempi. Asensin, ja koitin mennä pelaamaan. Sims 4 latautuu.
Kesti pari tuntia ja ihmettelin kui se asennus kesti nii kauan. Sit alan pelaamaan, ja kaikki siinä pelissä poistunu. Kaikki alusta.

Nyt oon vähän aikaa ollu pelaamatta, ja aattelin et pelaampa pitkästä aikaa. Origin haluaa taas asentaa päivityksen.
Mitä mä teen?? En löydä nappia josta sen vois ohittaa, enkä halua kerran kuussa poistatuttaa kaikkia tallennuksia?

Ihanan joululahjan sain ja jos tää nyt menee tällaseks ni rahat hukkaan...

Auttakaa?? miten pelaan ilman että on pakko asentaa tuo hiton päivitys???

1

122

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Simahtanut

      Originin voi asettaa off-line tilaan (klikkaa Origin, Off-line löytyy kyllä), jolloin se ei vingu väkisin päivityksiä. Olisinpa huomannut viestisi aiemmin. Nyt tämä tulee inhimillisesti katsoen kovin myöhään.
      Itse ostin verkosta, en levykkeellä. Siksi en tiedä tarkkaan, mutta veikkaan että pelisi tallennukset, mahdolliset modit ja lataamasi tavarat yms. on mahdollista pelastaa, vaikka päivittäisitkin pelisi Originin kautta. Itse kopioin Mod- ja Tray-kansiot varmuuden vuoksi ennen kuin päivitän. Jos käytät Windowsia, pelitallennuksesi voisivat olla koneellasi esim: Tietokone/System(C:)/Käyttäjät/Omistaja/Tiedostot/Electronic Art/The Sims 4/saves.
      (Mod ja Tray ovat samalla tasolla kuin saves)
      Uskoisin, että kopioimalla nuo tiedostot (ja korvaamalla päivityksen jälkeen sinne ilmestyneet tyhjät kansiot omilla kopioillasi) saat pelastettua pelisi Originin touhuista huolimatta.

      Kohteliaimmin Simahtanut

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      185
      2680
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      148
      2407
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      106
      1122
    4. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      73
      921
    5. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      921
    6. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      20
      810
    7. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      239
      809
    8. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      283
      767
    9. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      88
      759
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      708
    Aihe