APUA! SÄHKÖPOSTINI!

prklmainokset

Tämä on sanoinkuvaamatonta! Osallistuin johonkin kyselyyn sillä seurauksella että sähköpostiini tulee jopa 48 mainosta viikossa! - Esim. tällaisia:
!. Hallinto
Onneksi olkoon Xxxxx,
Tänä aamuna me arvoimme sinut meidän lahjakortti arvonnassa.
Joten on meidän ilo antaa sinulle tämä 1000 euron lahjakortti, jonka voi rahastaa Luxury Casino.
2. Hei Xxxxx,
Tänä maanantaina sähköpostiosoitteesi ( sähköpostiosoitteeni ) valittiin jäsentemme joukosta.- On erittäin tärkeää, että aktivoit ja vahvistat kiinnostuksesi matkaa kohtaa. Matka sisältää 2 lippua Lontooseen.- Sinulla on 3 vuorokautta aikaa tämän sähköpostin avaamisesta, muutoin lippusi arvotaan uudelleen seuraavalle vastaanottajalle.
3. Aloita pelaaminen nyt!
Tuntuuko sinusta Xxxxx, että 10 tai 20 ilmaiskierrosta kestää usein vain muutaman minuutin? Jos näin on, meillä on sinulle 200 ilmaiskierrosta valmiina LeoVegasissa! Voittomahdollisuutesi ovat myös kohonneet korkeuksiin, sillä voit pelata lempipeliäsi täysin ilmaiseksi jopa 200 kertaa! Jos onni ei potkaise 200 ilmaiskierroksesi aikana, älä huoli. LeoVegas nimittäin kolminkertaistaa ensimmäisen talletuksesi! Tarkoitamme tietenkin, että saat 200% bonuksen 200 ilmaiskierroksesi lisäksi.
Näin suuria bonuksia on todella harvinaista löytää, samoin kuin näin monta ilmaiskierrosta, ja siksi LeoVegas on takuuvarmasti joku jota kannattaa testata!
4. Saat rahaa takaisin kaikista verkko-ostoksistasi
Hei Xxxxx! Ostohyvitys.Fi on tunnettu suomalainen verkkopalvelu, joka tarjoaa rahaa takaisin nettiostoksista!
5. Hei Xxxxx,
Lopullinen arvonta on suoritettu. Sinut valittiin.
Tämä merkitsee, että saat suositut Nike Revolution -jalkineet.
Vielä kerran onnea Suomesta valitulle Xxxxx, jonka sähköpostiosoite on xxxx
6. Hei Xxxxx,
Meillä on uusi Android-tabletti sinua varten!
Toimi nopeasti, sillä varaus on voimassa vain 24 tuntia.
7. Lisäksi; Lainapalvelu, Lehtiä, Rasva%, Fortumia, Terveysedut, Juhlaraha, jopa 2 x viikossa nämä mainokset!
NÄMÄ EIVÄT OLE VOITTOJA! NE VELVOITTAVAT JOHONKIN!
Kuinka KULUTTAJANSUOJA EI PUUTU TÄHÄN?
En tiedä, mitä teen. Nämä menevät suoraan roskapostiin, mutta, eräs heistä JOPA TIETÄÄ, ETTÄ NÄMÄ MENEVÄT ROSKAPOSTIIN. SIIS HE URKKIVAT SÄHKÖPOSTIANI!
Hän kirjoitti: "Miksi mainoksemme menevät roskapostiin?" Se oli tämä firma, joka tarjosi Tablettia seitsemään Euroon.
En jaksa tätä mainosrumbaa. Taidan olla pakoitettu tekemään uuden s-postin ja visusti varomaan kaikkia kyselyjä!

2

153

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dGbn4a

      Minulla on ollut 15 vuotta sama postiosoite. Roskaa tulee mutta roskapostisuodatin lajittelee ne pois automaattisesti.

    • Minäkäs

      Älä avaa niitä lainkaan vaan poista heti ne.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen mukaan rasismi on huumoria

      Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀
      Maailman menoa
      125
      4577
    2. BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön

      Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että
      Maailman menoa
      200
      3795
    3. 209
      3095
    4. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      84
      2930
    5. Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava

      Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main
      Maailman menoa
      63
      2771
    6. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

      Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
      Maailman menoa
      4
      1528
    7. Lasse Lehtonen palasi ambulanssilennolla Suomeen

      Nyt on syytä lopettaa irvailu.
      Maailman menoa
      106
      1527
    8. 60
      1276
    9. Aitolehti Capital

      HehkuB on myynnissä, kovalla työllä saavutettu unelma joka sekin lässähti kuten kaikki mihin ryhtyy! Nyt Sewen asialle
      Kotimaiset julkkisjuorut
      240
      1111
    10. MOT: Työmarkkinatori on olemattomien työpaikkojen hakupaikka

      Työpaikkojen tietoja ei tarkisteta, ja ainakin noin noin 10% on olemattomia työpaikkoja ja sen lisäksi eri rekryfirmat t
      Maailman menoa
      120
      1029
    Aihe