Kolme lasta

Minulla on 3 tyttöä kaksoset Suvi Anna Maria ja Sara Aino Marja 16v sekä 13-vuotias Sini Ella Julia. Mitä mieltä lasteni nimistä?
Jos vielä saisimme pojan hänestä tulisi Sami Miko Antero.
2229
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

lapsillasi on kauniit, perusnimet. Eniten pidän itse: Maria, Julia, Anna, Sara. Pojalle tuleva nimi on kiva

Äänestä

lapsillasi on tosi kivat nimet, ja pojankin mietitty nimi on mukava!

Noista nimistä eniten mieleeni ovat Suvi, Sara, Aino, Ella ja Antero. =)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sanna-Maija kirjoitti:

Minulla on 3 tyttöä kaksoset Suvi Anna Maria ja Sara Aino Marja 16v sekä 13-vuotias Sini Ella Julia. Mitä mieltä lasteni nimistä?
Jos vielä saisimme pojan hänestä tulisi Sami Miko Antero.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu