360 Security - Antivirus Boost

neksusvitonen

hei
onko kokemuksia 360 Security - Antivirus Boost , toimiiko , vai onko turha ohjelma, vai onko joku virus mainos??

18

1138

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Turha. Ei kannata asentaa.

    • candyman

      loisto-ohjelma, voit tietokoneen avulla nähdä missä puhelin on tai laittaa puhelimen hälyttämään esim jos se varastetaan tai lukita puhelimen tietokoneella....joten onkohan kannyman oikein edes osannut käyttää kyseistä ohjelmaa

      • otaselvääandroidista

        Nämä onnistuu Googlen omalla valmiiksi asennetulla palvelulla:D Ei näihinkään tarvita tällaista roska ja humpuukkiohjelmaa..


      • iisiuser
        otaselvääandroidista kirjoitti:

        Nämä onnistuu Googlen omalla valmiiksi asennetulla palvelulla:D Ei näihinkään tarvita tällaista roska ja humpuukkiohjelmaa..

        tietenkin onnistuu.mutta jos haluat helposti löytyvän kännyä nopeuttavan sovelluksen niin tää on ok.


      • turhaaroinaa
        iisiuser kirjoitti:

        tietenkin onnistuu.mutta jos haluat helposti löytyvän kännyä nopeuttavan sovelluksen niin tää on ok.

        Ei ole silloinkaan ok:D Turhaan hidastaa ja vie akkua kun SAMAT TOIMINNOT ON SISÄÄNRAKENNETTUNA!!


      • vapuska
        turhaaroinaa kirjoitti:

        Ei ole silloinkaan ok:D Turhaan hidastaa ja vie akkua kun SAMAT TOIMINNOT ON SISÄÄNRAKENNETTUNA!!

        Ottaako kannymanilla noin paljon pahkaan kun pitää capslock päällä raivota


    • pelihullu1

      Kokeileppa ladata malwarebytes. Paras haittaohjelma skanneri windowsissa ja päätin kokeilla myös androidissa. Pelkkä skanneri eli ei ole jatkuvasti päällä. Tekee satunnaisia tarkistuksia silloin kun et puhelinta käytä ja mitään vaikutuksia ei ole suorituskykyyn tai akkukestoon. :)

      • täyttänaalinpaskaa

        Täyttä naalinpaskaa!


      • pelihullu1
        täyttänaalinpaskaa kirjoitti:

        Täyttä naalinpaskaa!

        Kuten sinun kommenttisikin! :D


      • einormaalitasenna
        pelihullu1 kirjoitti:

        Kuten sinun kommenttisikin! :D

        Pikemminkin sinun paskassa asujan:D


    • raivio

      Miten saan poistettua ladatun ohjelman.vie paljon sähköä

      • 360shit

        Mene asetuksiin --> Yleinen --> Sovellukset --> valitse sovellus --> poista. Tuolta samasta paikkaa kannattaa välillä pakkopysäyttää sovelluksia, jotka pyörivät taustalla. Ja 360 security on surkea sovellus kiinalainen kepuli sovellus, joka mainostaa itseään todella epäeettisesti.
        Eli tulee esille nettisivu, joka tärisyttää puhelinta. Tämmöiset sivut ovat feikkejä mainossivuja joihin on koodattu käsky tärisyttää puhelintasi. Sivu sanoo "Sinulla on 3 virusta puhelimessa, poista ne lataamalla tämä sovellus." Tietämättömät ihmiset menevät paniikkiin ja lataavat sovelluksen joka "muka" puhdistaa puhelimesi, mitä ei oikeasti tarvitse koska viirusta ei ole edes olemassa.
        Mitä jää jäljelle tapahtumasta? Sovellus pelasti päiväni kerronpa kavereilleni miten hyvä sovellus on ja näin kepuli sovellus 360 leviää.
        Puhelimissa on yleensä itsessään todella hyvät suojat joten se ei tarvitse ulkopuolista suojaa eikä varsinkaan turhaa 360 security sovellusta.


    • LiituraitaLeo

      Yleensä kaikki ILMAISET virus ja vakoilu sekä haittaohjelmatutkat ovat kaikkein pahimpia vakoilijoita
      nehän vakoilevat toimiessaan pahemmin kuin ne, joilta pitäisi suojautua
      hölmöyden huippu on itse siis asentaa ilmaista tietoturvaohjelmaa, jolloin virusten ja haittaohjelmien levittäjiltä säästyy sekin vaiva

    • LiituraitaLeo

      Joku tuossa mainitsi että " Puhelimissa on yleensä itsessään todella hyvät suojat joten se ei tarvitse ulkopuolista suojaa "....itseasiassa missään ja kenenkään valmistajan puhelimessa ei ole mitään haittaohjelma tai virus /vakoiluohjelmasuojaa tehtaalta lähtiessään...asiakas joutuu itse asentamaan jonkun kolmannen osapuolen suojaohjelman, jos haluaa ja katsoo tarpeelliseksi !

      yhdessä samsungin puhelimessa on tosin oma suojaohjelma..mutta kuka järkevä nyt edes harkitsisi samsungin hankkimista !

    • LiituraitaLeo

      Joku myös mainitsi että kiinalainen kepuliohjelma..eikös ne kiinalaiset muuten valmista kaikki markkinoilla olevat puhelimet " Hon Hai Precisionin kautta..eli Foxconn:in kautta !
      tuossa osakeyhtiössä on taiwanilaisten omistajien lisäksi erittäin suurella omistusosuudella myös kiinalainen Huawei !



      Hon Hai Precision Industry Co, Ltd

      Foxconn logo.svg
      Yritysmuoto osakeyhtiö
      Perustaja Terry Gou
      Kotipaikka Tucheng
      Kotisivu www.foxconn.com

    • LiituraitaLeo

      niin ja myös Applekin valmistetaan kiinassa ja Taiwanissa..että se kiinalaisuudesta !

    • heipparallaaa

      Olisin kysynyt 360 antivirus ohjelmasta et onko kannattava. Siis mul on Samsung a5

      • hifistelijäkö

        Kun joku sanoo et ihan hanukasta ja toinen et huippu??????


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      408
      8965
    2. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      185
      3483
    3. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      20
      1938
    4. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      80
      1217
    5. Postilaatikoista

      Tuntuu kaikki tietävän tekijän/tekijät, mutta miksi nimiä ei julkaista???
      Kihniö
      27
      1085
    6. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      75
      1080
    7. Sylikkäin.

      Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta
      Ikävä
      64
      1041
    8. Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!

      "Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss
      Maailman menoa
      79
      1035
    9. Nainen arvaa kuka

      En ikävä kyllä elä enää pitkään
      Ikävä
      55
      1003
    10. Sano nyt kiertääkö

      Huhut meistä tai jostain muusta?
      Ikävä
      65
      940
    Aihe