Mistä näppäimistön ajuri vindovsiin?

http://aijaa.com/YC1G2p

Teen uudelleenasennuksen ja ajattelin ladata ajurit etukäteen varmuuden vuoksi eli mista saan PS/2 - näppiksen ajurin ladattua vindovsiin?
866
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Lataa jokin haittaohjelma, jotta saat kylkiäisenä ajurin.

Äänestä

Minä taas kiinnitin eilen Deltaconin USB-hubin!

Linuxin ja Mac OS X:n puolella se toimi HETI (plug and play) kuten arvata saattaa!

Vindovsilla sen sijaan kesti ladata ja asentaa sitä ajuria INTERNETISTÄ minuutin, ennen kuin hubiin kytketyt näppäimistö ja hiiri toimivat!

Miten vindovsilla pärjää ilman nettiyhteyttä, kun kaikki ladataan sieltä? Ja sitten kun on nettiyhteys, se imee haittaohjelmia ja lähettää kaiken NSA:lle!

Äänestä
  • "Vindovsilla sen sijaan kesti ladata ja asentaa sitä ajuria INTERNETISTÄ minuutin"
    Mikä käyttis(käyttöjärjestelmä) on tämä vindovs jolla meni peräti minuutti(60s) aikaa?
    Olisihan senkin ajan voinut käyttää muihin todella tärkeisiin asioihin.

    Äänestä

  • Kyllä siinä ajassa varmaan bongin ehtisi sytyttää. Heheheh...

    Äänestä

Mihin näppäimistön ajureita tarvitaan? Kyllä mulla ainakin perusnäppis toimii ilman erillisiä ajureita.
Jos sulla on jokin erikoisempi näppäimistö, niin lataat tietenkin valmistajan sivuilta, mistäs muualtakaan.

Äänestä
  • Vindovsissa ei toimi. Näyttäisi ihan standardi ps2-näppäimistö olevan kuvakaappauksen mukaan...

    Äänestä

  • Toi kuvakaappauksen restart kehoite ei luultavasti liity ps/2 näppikseen mitenkään ;)

    Äänestä

  • seli_seli kirjoitti:

    Vindovsissa ei toimi. Näyttäisi ihan standardi ps2-näppäimistö olevan kuvakaappauksen mukaan...

    Kyllä mulla ainakin langaton logitech toimii jo biosissa. Kun laitan Windowsin asennuslevyn sisälle, niin kyllä näppis ja hiiri toimii jo asennusvaiheessa.
    Näin on aina ollut. Tai no ei ehkä aina langattomalla, mutta nykyään silläkin. Tietenkin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


löytyykö_ajuri kirjoitti:

http://aijaa.com/YC1G2p

Teen uudelleenasennuksen ja ajattelin ladata ajurit etukäteen varmuuden vuoksi eli mista saan PS/2 - näppiksen ajurin ladattua vindovsiin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu