ylä-asteen paineet!!

erilainenko

Moi oon menos ylä kouluu syksyl ja mun tyyli on semmone vaihteleva joskus jotai goottii ja joskus jotai ihan päinvastast. Nii en tiiä pitäiskö laittaa jotai erilaist vai iha perus koska ulkonäkö paineet! En oo varma.

6

116

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • M_urmeli

      Mee vaan omalla tyylilläs ja keskari pystyyn jos aletaan mollaamaan. Ihan että tiiät ne on yläkoulu ja ulkonäköpaineet.

    • erilainenko

      Niin oon tehnykki :D

      • Pineeh

        Mikä sitten on se ongelma? Pyöhi fledaa, haistata pitkät ja hymyile urpoilijoille. Kukaan ei jaksa vittuilla niille jotka ei yksinkertaisesti välitä. Pysy omana itsenäs ja mee oman fiiliksen mukaan.


      • Hei153
        Pineeh kirjoitti:

        Mikä sitten on se ongelma? Pyöhi fledaa, haistata pitkät ja hymyile urpoilijoille. Kukaan ei jaksa vittuilla niille jotka ei yksinkertaisesti välitä. Pysy omana itsenäs ja mee oman fiiliksen mukaan.

        Toisille epäystävällisyys vie Helvettiin. Helvetissä demonit syövät ihmisiä, polttavat tulessa, pistelevät neuloilla ja piikeillä.


    • Hei153

      Jumala siunatkoon sinua, auttakoon sinua ja suojelkoon sinua kaikessa mitä kohtaat. Amen.

    • erilainenko

      Kiitti vastauksesta mut toi ei oikeen auta mee saarnaa jumalasta uskovaisille kiitti silti

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      612
      2236
    2. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      108
      1098
    3. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      25
      1085
    4. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      4
      937
    5. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      101
      855
    6. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      86
      845
    7. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      50
      759
    8. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      89
      752
    9. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      63
      725
    10. Moi, olen Lampunhenki

      Kerro toivomuksesi🏺
      Ikävä
      65
      573
    Aihe