http://www.savonsanomat.fi/uutiset/kotimaa/vinkkipalkkio-suden-ampujan-loytamisesta/2000347
Mitta alkaa täyttymään paikallisilla ! Eiköhän paskalakit ala miettimään pikkuhiljaa touhujaan.
Hyvä hyvä, juuri näin.
8
211
Vastaukset 8
- kukalieneepi
vink,vink,vink,vinkkihenkilö, olinko eka
- periäkurkele
"Paskalakit"?
http://www.suomisanakirja.fi/paskalakki
Palkkio on kyllä aika pieni? Ei maheta syyllistä löytää vaikka lupais mitä jos ammuttu jo syksyllä.
- kuriaprkele
Vihjepalkkio noussut, uusi summa 1140 euroa ja.nousee yhä. Jokohan alkaa paskiaisten housut tutista. Kiinni jäätte.
- sissipäällikkö
on tuo vihnepalkkijo niin onnettoman pieni , nottei viitti alkaa kätyröimään, satatonnia olis kipuraja, mehän tienataan tällä, ei nääs oo pikkurahanpuutostila, ehän tässä sentään eletä DDR, ajassa hyysärit.
- kuriaprkele
Ei kai se tissipäällikkö ole niin tyhymä, että itsensä vielä tonnista käräyttäisi. Mutta odotetaan,että potti kasvaa satasella, sitten sekin tapahtuu.
- Mualaisukko
On kuulemma isompi porukka jäämässä kiinni. Meidänkin kylällä on kovin hermostuneen oloisia ukkoja, pälyilevät ympärilleen hiki otsalla . Enää ei rehvastella salakaadoilla. Puhuivat sivu suunsa liian kovalla äänellä. Saas nähä, montako tulee istumaan käräjäsalissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 901338
- 45697
- 20639
- 53598
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit45577- 46569
- 76556
Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o132538- 41512
Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan177496