juurihoito

Onko kellään kokemuksia juurihoidosta?
3157
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Upppp

Äänestä

Jepp. 4 käyntikertaa. Pelkään KUOLLAKSENI hammaslääkäriä mutta nämä käynnit oli melko iisejä. Ekalla kerralla iskettiin puudutuspiikki kun kerroin että pelkään. Silloin myös kuoletettiin hermot. Seuraavat 3 kertaa olivat lähinnä epämiellyttäviä. Puoli tuntia kita auki. Jotain kovasti työnneltiin hampaan juurien tienoille. Muutama röntgenkuva jotka melko epämukavia koska suussa oli joku esine jota piti purra ja se sattui. Mutta ei paha! Enemmän pelkään tulevaa viisurinpoistoa. Mieluummin ottaisin parit juurihoitouusinnat. Nou hätä!

(Tosin tämähän oli vain yksi kokemus. Kuullut olen pahemmistakin. Tsemppiä!)

Äänestä

Juurikin otit esille tärkeän asian.
Pihakasvien juuria on hoidettava.
Porkkanat pistetään penkkiin juuret edellä.
Juuri tulleen tiedon mukaan on täysin juurettomia kasveja. Niillä on vain pieni häntye kuin siittiösolu.
Siittiösolussakin on juuri. Se asetetaan naisen pimppaan mahdollisimman syvälle kasvamaan korkoa. Survotaan juuri jortikalla jota istutuslapioksi kutsutaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


pelokassss kirjoitti:

Onko kellään kokemuksia juurihoidosta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu