Tää vastenmielinen tyyppi tappoi aikoinaan Haapaniemessä avuttoman lähes liikuntakyvyttömän miehen sänkyynsä: https://www.facebook.com/jari.korkala.79?fref=hovercard
Lusi tuomion ja tuli siviiliin niin kun mitään ei olisi tapahtunut.
Muistaako kukaan tapausta. murha infosta ei löytynyt tietoa.
Ilmeisesti tyynyllä tukahdutti nukkuvan ihmisen.
Lähinnä kiinostaa , että missä tämä eläin menee ja onko tappanut lisää porukkaa.
Sairas tyyppi on ollut, onko vankila parantanut.
Kaikki tieto esiin ja kaikille, ennen kun joku muu taas kuolee.
hei hei mitä tappajalle kuuluu
48
8566
Vastaukset
- zxxcvjjk
Kiinnostaa yhtä paljon kun sun rupinen anusaukko
- Surkealapsuusko
Kyllä tapaus on muistissa, kai se hörhönä kulkee omaa tietään. Epäilen vahvasti geneettistä perimää taustalla. Mikäli tuomio on lusittu niin pakkohan sen on antaa elää vapaana, meillähän ei ole valitettavasti venäläistyyppistä rangaistusjärjestelmää. Vielä.
- hui_sentähän
Kuvasta päätellen "isänmaallista" väkeä.. hohhoijaa....Että leijona killuu kaulassa, mutta eipä lakikirjan leijonaa paljon kunnioiteta.
- konnaliiii
Joo ei tuo tyyppi ole katunut mitään koskaan, kyllä tuo pullero saanu enemmän turpaansa kun antanut. Nenäkin meinas lähteä eräässä myllyssä irti, tai ainakin aukesi oikein urakalla. lusiminen tais mennä liskolla. Niitä nolla ihmisiä joilla ei ole mitään virkaa elämässä,eli suomeksi turhia jätkiä.
- Death73
Laittakaa lisää tietoa tosta tyypistä.
- Siinäkaikki
Ei kuulu mitään. Ettäs tiedät. Omaksi parhaaksesi.
- juoruämmiä
Tiedän tyypin mutta näille pitsinnyplääjille en kerro mitään
- Istujopytylle
Saisitko montakin orkkua runkku jos nyt joku kertoisi onnettoman, tuomionsa kärsineen reppanan nimen. Kyllä sen kaikki alan porukat tuntee.
- Anonyymi
Täällä hämeenlinnassa kiristää ja raiskaa lapsia
- Anonyymi
Jännää ihanko totta
- Anonyymi
Oot kyllä kujalla jos hänet Hämeenlinnaan sijoitat
- Anonyymi
Tappajalle kuuluu kaiketi hyvää! Suomessa vankien olot maailman kärkiluokkaa. Vankeinhoidon terveyspalvelut huippuhyvät.
- Anonyymi
Olin yhtä aikaa linnassa -95-98 ja ihan asiallinen tyyppi toi M oli.Eikä kyllä missään liskoilla lusinut ainakaan tota aikaa kun avovankilassa oltiin.Nyt en sit tiedä miten ja missä menee.
- Anonyymi
Sinä olet ollut suljetulla Niuvassa.
- Anonyymi
Jyväskylälle riittää omat syöpänsä.
- Anonyymi
Vieläkö tuo on hengissä?
- Anonyymi
Pakoilee jossain Ruotsi-Norja akselilla. Suomessa pidätysmääräys. Luuseri.
- Anonyymi
Hänellä on kotiosoite Suomessa
- Anonyymi
Tiedämme missä olet.
- Anonyymi
Huono vitsi tuo! Kaverilla haku päällä ja eiköhän seuraavaksi odota lisko tai vastaava kun rysään jää. Tuomio on tulossa naisen törkeästä pahoinpitelystä ja petoksista.
- Anonyymi
On siviilissä useitakin tappoon vähintään syyllistyneitä keskuudessammen,osa elää ok ja valitettavasti osa jatkaa pillerihuuruista elämäänsä,ensin piileskelee eri paikkakunnalla muutaman vuoden ja sitten maitojunalla takaisin JYVÄSKYLÄÄN SLUMMI LÄHIÖÖN ASUMAAN JA HAKKAAMAAN VÄHINTÄÄNKIN MUITA-TIEDÄN ainakin pari henkilöä,saa nähdä kauanko keekoilee siviilissä. ei häpeää ja ylimielisenä kulkee vaan ostareissa ja luulee ettei muut mukamas tiedä-rotat.
- Anonyymi
Säppitiellä koirat metelöiyöt, minkälainen tarvitsee puolustuksekseen susikoiria ja metsästyskoiria taajamaan
- Anonyymi
Toisinaan edellä mainituilla tapponn syyllistyneillä usein vähintään kaksi kiusattua hullua rakkia suojaamassa koska epävarmoina ei uskalla elää yksin tai ihmisiä ympärillä ns suojana,yksin pelkureita, kaksin manipuloivia kiusaajia ei parane koskaan. OSA käsittelee asiansa ja on tolkun ihmisiä lopun elämää,kunnioita jälkimmäisiä, jokainen tuomittu ansaitsee mahdollisuuden elämäänsä ja riippuu itsestään miten jatkaa .
- Anonyymi
Haapaniemessä vai.jyskässähän se tyynyllä sen tukehdutti.
- Anonyymi
Menkääs nyt pilipali pojat muualle satuilemaan
- Anonyymi
Hmi
- Anonyymi
Onko tämä Neiti Korkala edelleen pakosalla?
Naisten kannattaa varoa hakkaajaa. - Anonyymi
Korkala Saanut jälleen tuomion naisen törkeästä pahoinpitelystä!! Eikö tuo alintasakkaa oleva pelle joutais loppuiäksi kivensisään pois kaduilta?
- Anonyymi
Saunan taakse. Ei ne fengussakaan tommosta wiitti edes aamupalana syödä. Sylettäwä. Pahempi mitä Penttilä..
- Anonyymi
mitä tämä mies on tehnyt? onko missään lehdessä ollut juttua?
- Anonyymi
Missähän tämä oletettu rikos on tapahtunut?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Missähän tämä oletettu rikos on tapahtunut?
Tappo ukkojen kesäleirin harjootuksissa? Korvakuulolta vieläpä?
- Anonyymi
Ei tämä mikään mies ole! Keskenkasvuinen ihmisen irvikuva.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tappo ukkojen kesäleirin harjootuksissa? Korvakuulolta vieläpä?
Ukkojen kesäleirillä akan..?
- Anonyymi
Pelle. Sairas naistenhakkaaja. On paikkoja Suomessa missä ei kannata naamaansa näyttää. Myös eräässä valtionhotellissa odotetaan tätä "uskovaista" pelleä. Sitä saa mitä tilaa. Täysin hyödytön.
- Anonyymi
Naistenhakkaajat on aina mielestään syyttömiä. Vino kasvusuunta.
- Anonyymi
Omastamielestään varmaan niin. Mutta onhan tuo mielenvikaisuutta ja heikompiin osoitettua väkivaltaa. Ja saavat kulkea vapaana liian kauan. Voi olla seuraavan naisen kohdalla hengenlähtö.
Mutta uskon että karma tässäkin tapauksessa tekee tehtävänsä ja sitä saa mitä tilaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Omastamielestään varmaan niin. Mutta onhan tuo mielenvikaisuutta ja heikompiin osoitettua väkivaltaa. Ja saavat kulkea vapaana liian kauan. Voi olla seuraavan naisen kohdalla hengenlähtö.
Mutta uskon että karma tässäkin tapauksessa tekee tehtävänsä ja sitä saa mitä tilaa.Sen kun muistais tämän kaupungin naistenhakkaajat. Karma…tekee tehtävänsä eikä siinä kulissit eikä srk keikat auta….
- Anonyymi
Liittynyt tietääkseni Vasemmistoliiton jäseneksi, puolueen pyynnöstä.
- Anonyymi
Vaikka puolueelle selviää millainen naistenhakkaaja on kysymyksessä niin silti varmaan kelpaa tuolle aatteen sokaisemalle puoluelle tämäkin pelle. Jonon jatkoksi.
SDP on onneksi katoavaa kansanperinnettä kun väestö vanhenee ja nuoret tajuavat tämän järjettömän valehtelun ja autoritäärisen johtamisen. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vaikka puolueelle selviää millainen naistenhakkaaja on kysymyksessä niin silti varmaan kelpaa tuolle aatteen sokaisemalle puoluelle tämäkin pelle. Jonon jatkoksi.
SDP on onneksi katoavaa kansanperinnettä kun väestö vanhenee ja nuoret tajuavat tämän järjettömän valehtelun ja autoritäärisen johtamisen.Koko vihervasemmisto tulee katoamaan!
- Anonyymi
Tietääkö kukaan, onko tuo Korkala saanut vieläkään tuomiota siitä viimeisestä törkeästä naisen pahoinpitelystä? Onko tämä edes totta, että kulkee viellä vapaana? Vain Suomessa mahdolistta.
- Anonyymi
Onko tuo luuseri ihmisjäte saanut jo tuomionsa? Missä on oikeusjärjestelmämme että lähes 5 vuotta sitten törkeä naisen pahoinpitely ja vieläkin ilmeisesti jossain piilossa?
Onko kellään tietoa mikä tilanne?- Anonyymi
Helsingissä asustelee... Kaveri ei oo kehittynyt luolamiestä viisaammaksi!
- Anonyymi
Töissä julkisella puolella. Olisiko työllisyyden hoidossa?
Ketjusta on poistettu 19 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24745349Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3111240Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy20710873Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369711Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858528Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236511Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03210Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys302239- 371629
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261510