Hei
Kissani on oksentanut nyt 3 päivää, ripulit tullut kahdesti.. Ei syö mutta nyt alkanut juomaan itse. Aiemmin juotettiin ruiskulla kun ei itse juonut ja ostettiin kuituja jotka auttaa tilapäisiin kissan ruoansulatushäiriöihin. Ehkä vähän väsyneempi mutta leikkii ja reaktiot ok.
Mikä kissalla voi olla? Onko syytä jo huolestua?
Isoäitini kissalla oli ollut saman kaltaisia oireita aiemmin ja oli mennyt viikossa ohi.
Tuskin on suolitukoss tai rullalla kun kuitenkin uloste (löysää) tulee ja virtsa.
Onko teidän kissoilla vastaavia ollut?
Leikkisä kipeä
5
136
Vastaukset
Hei,
uskon että kissasi on syönyt jotain sopimatonta, eikä siis kyse ole mistään sen vakavammasta :)- Maahes
Käy eläilääkärissä tai soita edes sinne. Ovat varmaan viisaampia tässä asiassa kuin kukaan meistä ja soittaminen on tietääkseni ilmaista. Mieluummin ylivarovainen kuin katselee kuollutta pentua ja miettii miksei tehnyt mitään.
- 4567890
Vie kissa eläinlääkäriin.Kissa kuivuu jos se jatkuvasti ripuloi ja oksentelee.Soita eläinlääkärille ja kysy neuvoja.
- Nenukki
Kissan elimistö ei kestä "paastoa" kuten koiran, joten päivä-kaksi maks voi katsoa jos ei syö!! Lekuriin!!!!!!
- höm
Olisko munuaisenvajaatoimintaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2282988Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1852617Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1101237Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1381188- 701098
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait2971095Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka3701075Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831055Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a21995Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22808