Koiramme haisi pahalle.

eläkeukko

Tyttö corgimme haisi erittäin pahalle. Se ei ollut sitä normaalia koiran hajua. Ihmettelimme ,kun toinen corgi söi samanlaista ruokaa ,se ei haissut juuri ollenkaan. Kysyimme jopa neuvoa eläin lääkäriltä. Hän vaan suositteli Ostamaa desinfioivaa sampoota. Ei siitä pitkän päälle mitään apua ollut.
Lueskelin täältä netistä onko ongelma jollain tiedossa.
Kyllähän joku tiesi kertoa että ruoka saattaa olla syynä hajuun.
menimme Mustiin ja Mirriin Siellä kerroimme ongelmasta. Sellainen hieman varttuneempi rouva anoi ettei todellakaan välttämättä Samat ruuat sovi kaikille koirille. Hän antoi 15kg säkin ruokaa ja sanoi tuokaa loput pois jos hajuongelma ei häviä. Nelisen päivää kului, kun koiramme ei enää haissut. Nyt sitten Molemmilla on erilaiset ruuat. Saimme vanhoilla päivillämme tosiaan kaksi koiraa vaivoiksemme. Emme ole ns.Koiraihmisiä.Tytöllä oli joskus pari kissaa.

4

110

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • haukumauku

      hyvä kun apu löytyi. Mikä oli se ruoka, joka poisti hajut?

      • eläkeukko

        Pure Natural Adult Medium 12kg säkki


    • 98e7918yeå

      Mitä koira söi ennen?

      • eläkeukko

        Enpä nyt enää muista. Vaimoni vois muistaa paremmin. Olemme nyt syöttäneen molemmille koirille Mustin Ja Mirrin ruokia. Jotain halpaa marketti paskaa se oli. Nykyinen säkki maksaa kuitenkin 2.5 kertaa enemmän. Silloin molemmat söi sitä ,Toisella ei kuitenkaan ollut mitään ongelmia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra haluaa muuttaa

      maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....
      Maailman menoa
      186
      9558
    2. Maataloustuet pois

      Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.
      Maailman menoa
      361
      7258
    3. Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan

      Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?
      Maailman menoa
      110
      6086
    4. Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!

      🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen
      Maailman menoa
      29
      4326
    5. Mitä juuri sinulle kuuluu?

      Tänään? Rehellisesti.
      Ikävä
      176
      4170
    6. Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan

      Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht
      Maailman menoa
      100
      3874
    7. Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!

      Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu
      Maailman menoa
      95
      3779
    8. Joulukinkku NYT

      Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.
      Maailman menoa
      37
      3333
    9. Kaivattusi nimi

      Kaivattusi nimi on
      Ikävä
      198
      3237
    10. Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut

      😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik
      Maailman menoa
      18
      2795
    Aihe