Temput eivät pelasta.

sadat asunnonvälittäjät vaille työtä.

http://www.talouselama.fi/uutiset/temput eivat pelasta sadat asunnonvalittajat vaille tyota/a2295631
371
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

saadaan ahkeria kotimaisia marjanpoimijoita.

Äänestä

No kyllä nuo temputkin vielä oikein räikeällä tavalla onnistuvat viestittämään siitä miten halveksivasti tällainen välistävetäjäjengi suhtautuu toimeksiantajiinsa. yksityisten asuntojen omistajiin. Nämä ovat kyllä myös vieraantuneet todellisuudesta eivätkä välttämättä edes humaa mitä he näillä asenteillaantaan, kirjoitteluillaan ja toilauksiaan viestittävät.

Äänestä

"Kiinteistönvälitysalan yhteenlaskettu liikevaihto laski viime vuonna 5 prosenttia edellisvuodesta."

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lukihäiriöinen kirjoitti:

sadat asunnonvälittäjät vaille työtä.

http://www.talouselama.fi/uutiset/temput eivat pelasta sadat asunnonvalittajat vaille tyota/a2295631

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu