Kyseinen 47-vuotias, raukkamainen vaimonsa kiduttaja ja pahoinpitelijä sai seitsemän vuoden vankeustuomion ja aiheesta. Media jätti kuitenkin tuttuun tapaan julkaisematta kuvan tekijästä joten oheisista linkeistä löytyy tämän miehen irc-galleria profiili sekä varmuuden vuoksi erillinen linkki jossa vielä tämän kyseisen tekijän kuva.
PItää kyllä todeta että aika kusipään oloinen jätkä kyllä on pelkän kuvan perusteellakin. Kaiken lisäksi vielä pelkurimainen paskahousu joka on pahoinpidellyt vaimoaan vuosikausien ajan. Todella fiksua! Toivottavasti Mikkelin vankilassa pitävät toverit hyvää "huolta" tästä pipipäästä!
Marco Mäkelän irc-galleria profiili: (Huom, irc gallerian profiilissa ilmoitettu syntymäaika täsmää täysin ESS:n uutisessa kerrotusta Marco Mäkelän iästä (47) joten ei pelkoa että olisi väärä kuva)
https://irc-galleria.net/user/ryppis/picture/103311644
Erillinen kuva Marco Mäkelästä:
http://postimg.org/image/o9zqfy8r3/
Linkki ESS-uutiseen tuomiosta:
http://www.ess.fi/uutiset/kotimaa/2015/03/09/vakivalta-osa-15-vuoden-parisuhdetta-pelon-ilmapiiri-esti-ilmiannot---jarkyttavat-seuraukset
Marco Mäkelä, lahtelainen vaimonsakiduttaja
9
3060
Vastaukset
- lahestjoo
Tuttu tyyppi. Kuvottava äijä!
- lahestjoo
Mikähän viesti tästä on välistä poistettu? Ehtikö joku lukea?
- Nicci69
http://www.kaleva.fi/uutiset/kotimaa/kiduttajille-30-000-euron-korvauslasku/195022/
tämhän on tuomittu 2005 myös kidutuksesta, ja nyt oma vaimo ja lapset, vuoden isä! kun ei ego ja hermot kestä. Boikotoikaa ko firmaa myös, tatska.- Cemetary
Ihan tiedoksi, kyseinen firma lopetti jo toimintansa. -.- Komeita tatuointeja siellä ainekin tehtiin, eikä ne tatuoijat syyllisiä tähän tekoon olleet.
- Anonyymi
Cemetary kirjoitti:
Ihan tiedoksi, kyseinen firma lopetti jo toimintansa. -.- Komeita tatuointeja siellä ainekin tehtiin, eikä ne tatuoijat syyllisiä tähän tekoon olleet.
Totta, Kirka ja Dima ovat huipputaiteilijoita ja ihmisiä. Lälli ei taas ole edes ihminen.
- boutique
Taitaa olla police killersin perustajajäsen,vittu miten nolo jengi..hävettää jäseniä itteäänkin
- Nappiotsaan
Eikö näille hörhöille pitäisi antaa lopullinen tuomio? Menee yhteiskunnan varat täysin hukkaan, kun näitä hyysätään.
- cemetary
Saiko tuo yhteensä peräti 7 vuotta vankeutta..
- laht
Näkyy Lahden miesten puheet ja teot jättävän kohtaamatta. yksikin häiriköi omaa alaikäistä lastaan vankilasta käsin. Ja eniten pedofiilejä vihaava onkin kuulema itse pedofiili. Melkoista menoa, niin se kama ja ympäristö syö tiukatkin miehet.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 14910891
- 525200
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html452413- 302113
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131681Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,421514Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta301221Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v351166Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo92925TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.
Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o317882