tuomion pituus??

anskukissa

Moi, ei kellään sattuis olemaan hajua millanenhan tuomio vois olla tulossa, olin tossa 2kk vangittuna pääsin viikko sitten käräjiltä vapaaksi kun ne peruttiin ku yks asianomistaja ei ollut paikalla ja ne siirtyy 2kk päähän. Niin vähän kuumottelee ja mietiyttää et millanen kakku vois tulla. No se yli 2v kumminkin, mut onko jollain kokemuksia? Tosiaan 1. törkee ryöstö sain n. 150e, 2. törkee ryöstön yritys, 3. ryöstö sain 17,90 (:D) 4. varkaus murto 5. sitten on jotain näpistyksiä, vahingonteko, laiton uhkaus ainakin. Ja oon alle 21, ekakertalainen

6

281

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kannattiko

      Kannattaa jo ruveta vähän varovasti reenaamaan tuota peräaukon venyttelyä. Ei ole sitten niin iso "kulttuurishokki" siellä vankilassa. Hyvä puoli asiassa on se, että sen verran tulee kakkua, että loppupäätä kohti et enää edes kunnolla huomaa kun ruskeaa reikääsi nuohotaan. Ehdit kyllä tottua sen verran hyvin.

      • 14-8

        Edelliseen vielä, -saunassa se tapahtuu.


    • hellbrakesloise

      Toivottavasti pitkä, limanen tuomio sulle. Toivottavasti joukolla hoitelee....

    • 6gf7tctv7

      Ennustaisin kolmea vuotta.

    • marsmarspuolustajalle

      Tuosta sinun pitäisi keskustella oman puolustajasi kanssa. Sinulla varmasti sellainen on, kun kerran vankinakin olet ollut.

    • syytönmies

      Ei tosta tuu paskaakaan! jos 2v saat niin istut sen vuoden! ihmeteln kyllä jos saat noin paljon! ehdonalasta!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      272
      3392
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      21
      1873
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      28
      1537
    4. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      84
      1421
    5. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      137
      1058
    6. Miksi et vain uskalla!?

      On niin ikävä...
      Ikävä
      81
      1014
    7. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      66
      916
    8. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      86
      796
    9. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      61
      707
    10. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      51
      696
    Aihe