Moi, ei kellään sattuis olemaan hajua millanenhan tuomio vois olla tulossa, olin tossa 2kk vangittuna pääsin viikko sitten käräjiltä vapaaksi kun ne peruttiin ku yks asianomistaja ei ollut paikalla ja ne siirtyy 2kk päähän. Niin vähän kuumottelee ja mietiyttää et millanen kakku vois tulla. No se yli 2v kumminkin, mut onko jollain kokemuksia? Tosiaan 1. törkee ryöstö sain n. 150e, 2. törkee ryöstön yritys, 3. ryöstö sain 17,90 (:D) 4. varkaus murto 5. sitten on jotain näpistyksiä, vahingonteko, laiton uhkaus ainakin. Ja oon alle 21, ekakertalainen
tuomion pituus??
6
205
Vastaukset
- Kannattiko
Kannattaa jo ruveta vähän varovasti reenaamaan tuota peräaukon venyttelyä. Ei ole sitten niin iso "kulttuurishokki" siellä vankilassa. Hyvä puoli asiassa on se, että sen verran tulee kakkua, että loppupäätä kohti et enää edes kunnolla huomaa kun ruskeaa reikääsi nuohotaan. Ehdit kyllä tottua sen verran hyvin.
- 14-8
Edelliseen vielä, -saunassa se tapahtuu.
- hellbrakesloise
Toivottavasti pitkä, limanen tuomio sulle. Toivottavasti joukolla hoitelee....
- 6gf7tctv7
Ennustaisin kolmea vuotta.
- marsmarspuolustajalle
Tuosta sinun pitäisi keskustella oman puolustajasi kanssa. Sinulla varmasti sellainen on, kun kerran vankinakin olet ollut.
- syytönmies
Ei tosta tuu paskaakaan! jos 2v saat niin istut sen vuoden! ihmeteln kyllä jos saat noin paljon! ehdonalasta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 603389
- 633177
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa592973SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p542492- 662265
- 562111
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?411055Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit1171022Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.126998Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?
Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.36984