tartteeko kaks kuppii

Tarviiko kahelle tyttö marsulle kahta ruoka kuppii vai riittääkö yks??
Ja sitten miten annatte marsuille c-vitamiinii voiko sen laittaa ruoan sekaan?
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Yksi kuppi riittää hyvin. Se c-vitamiini on melkein helpoin laittaa veteen. Siten annostus on helpompi laskea ja voit olla varma, että molemmat marsut saavat sitä suunnilleen saman verran. Veden seasta se ei myöskään maistu kitkerältä kuten esim. tuoreruoan päällä.

Äänestä

Yks kuppi riittää, niinku edellä oli jo mainittu. Meillä annetaan vitamiinit nykyään tabletteina suun kautta, eli laitatetaan se kahteen osaan ja sit "laitetaan" se sinne poskeen ja nostetaan kuonoa vähän ylös että se varmasti syö sen :)

Äänestä
  • Minkälaisista tableteista on kyse? En ole kuullutkaan, että sellaisia tabletteja olisi, joissa c-vitamiinia ei olisi tolkuttoman paljon suositeltuun päiväannokseen verrattuna. Ja onhan se melko työlästä olla tabletteja antamassa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tartteeko kirjoitti:

Tarviiko kahelle tyttö marsulle kahta ruoka kuppii vai riittääkö yks??
Ja sitten miten annatte marsuille c-vitamiinii voiko sen laittaa ruoan sekaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu