Nahkatakki Antalyasta

Onko kenelläkään kokemusta hyvän nahkatakin ostamisesta Antalyasta? Mitä ihan oikeita liikkeitä siellä on ja mikä on hintataso verrattuna Suomen liikkeisiin? Basaarit varmaan kannattaa unohtaa, niissä on laatu mitä on ja kauppatavat myös. Vai onko epärealistista ajatella nahkatakin ostoa Antalyasta? Kokemusta on hyvien takkien ostosta Espanjasta ja Tunisiasta, laatu ok ja hinta-laatusuhde kohdallaan. Turkista toistaiseksi ei ole kokemusta, esimerkiksi Istanbulissa kiersimme basaarin kaukaa.
5247
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mitäs tyhmiä kyselet höhlä koska näyt olevan ammattilainen takeissa.
Etkö nyt mitään muuta jutunjuurta keksinyt?

Äänestä
  • Onko kenelläkään asiallisia vastauksia. Suosituksista hyviksi nahkatakkiliikkeiksi siis, jos se ei aloituksesta käynyt ilmi. Kaupunki on kuitenkin sitäpaljon iso, etteivät ne hyvät liikkeet välttämättä kävele itsestään vastaan ja kenties sijaitsevat jossain, missä ei tule käytyä muutoin.

    Käsittääkseni aloitukseni oli varsin asiallinen moniin muihin keskusteluihin verrattuina. Jos keskustelu on jonkun mielestä typerää, siihen ei tarvitse osallistua. En minäkään osallistu, kun kysytään missä cocktailbaarissa saa lasiinsa isoimman kirsikan tai mistä saa muuta isoa.

    Äänestä

Olin marraskuussa turkoosin rannikon kiertomatkalla. Ryhmä vietiin nahkatehtaaseen ja isoon liikkeeseen. Meille oli ensin oma näytösesitys ja sitten liikkeeseen. Ostin kauniin ja laadukkaan naisten takin hinta n. 500 €. Lähtöhinta oli 1500 €, joka oli varmaan täysi huijaus.

Äänestä

Sisareni ostii vuosi sitten kaksi erittäin hyvää nahkatakkia Antalyan vanhasta kaupungista Guliza leather liikkeestä kohtuuhintaan. Toinen tehtiin tilaustyönä parissa päivässä kun liikkeessä ei ollut sopivaa kokoa eikä väriä samaan hintaan. Hinta kannattaa tinkiä sellaiseksi mikä tuntuu itsestä kohtuulliselta.

Äänestä

ostin 10 vuotta sitten Alanyasta nahkatakin. Se on edelleen kuin uusi. Maksoin siitä 150 euroa, se on lyhyt pusakka, ja kyllähän sen tuntee mielestäni käteenkin että on kunnollista aitoa nahkaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


takkienkerääjä kirjoitti:

Onko kenelläkään kokemusta hyvän nahkatakin ostamisesta Antalyasta? Mitä ihan oikeita liikkeitä siellä on ja mikä on hintataso verrattuna Suomen liikkeisiin? Basaarit varmaan kannattaa unohtaa, niissä on laatu mitä on ja kauppatavat myös. Vai onko epärealistista ajatella nahkatakin ostoa Antalyasta? Kokemusta on hyvien takkien ostosta Espanjasta ja Tunisiasta, laatu ok ja hinta-laatusuhde kohdallaan. Turkista toistaiseksi ei ole kokemusta, esimerkiksi Istanbulissa kiersimme basaarin kaukaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu