Mitäs meni härnäämään...

6

209

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tyhmää

      Voi jumalauta jos ei enää metsässä saa rauhassa kävellä ilman että saa karhua pelätä niin jotain on yhteiskunnassa mennyt pieleen. Hyvä että ammuttiin. Vähemmistöviherkommareiden arvoilla ei Suomessa mennä.

      • Ei tarvi paljon meluta, vihellellä tai lauleskella - koskaan ikinä ei tarvi karhua kohdata. Kantsii myös huomata, etteibtuo karhu tappanut, eikä syönyt tuota maastoliikuntaan tottumatonta naisihmistä.


      • he-ma kirjoitti:

        Ei tarvi paljon meluta, vihellellä tai lauleskella - koskaan ikinä ei tarvi karhua kohdata. Kantsii myös huomata, etteibtuo karhu tappanut, eikä syönyt tuota maastoliikuntaan tottumatonta naisihmistä.

        Paljoako auttaa jos vahingossa kävelee karhun pesään sen nukkuessa? Saa siinä möykätä jos on puoli metriä lunta välissä.


    • pimahööperö

      Jospa pitäsit piiperö sen turpas kiinni ja menisit sinne luontoon liikkumaan täällä räkyttelyn sijaan. Jospa se karhu syö sut!

      • hyväotsikko

        Säikäyttävä tapaus todella, mutta vauriot samaa luokkaa kuin polkupyörällä kaatuneella.


    • lopputulos

      tulee kuitenkin olemaan hyvä, kun karhu saadaan lopetetuksi.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      138
      1279
    2. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      34
      811
    3. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      587
    4. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      580
    5. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      27
      556
    6. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      26
      538
    7. Ajatteletko ollenkaan minua

      Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott
      Ikävä
      30
      526
    8. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      24
      501
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      15
      472
    10. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      14
      471
    Aihe