Olen opiskellut venäjää vuoden verran ja löysin netistä kiinnostavan näköisen kesäkurssin Pietarissa: http://www.venajanmatkat.com/kielikurssit
Löytyisikö keltään kokemusta näistä Suomi-Venäjä-seuran kielikursseista? Millaista opetus on, ovatko käytännön asiat hoituneet hyvin ja onko hintansa väärti? Kiitos :)
Suomi-Venäjä-seuran kielikurssi Pietarissa?
siiriäinen
2
121
Vastaukset
- urok
Jokunen vuosi sitten olin seuran venäjän kielen kurssilla Pietarissa ja ainakin tuolloin oli niin opetus ja majoitus ihan ok! Myös useat retket piristivät sopivasti opiskeluintoa. Ei muuta kuin iloa opiskeluun!!
- Colbert
Kaveri on ollut Pietarissa kielikurssilla. Tasokokeen jälkeen opiskelijat jaettiin pienryhmiin, joissa opetus on tehokasta. Hän asui yhtenä kesänä perhemajoituksessa, toisena oli asuntolassa.
Näyttää siltä, että tänä kesänä ei ole S-V-seuran kautta kielikursseja Petroskoissa. Se olisi ollut myös hyvä vaihtoehto.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its4068932Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1803411- 191870
- 791181
- 751080
- 271075
Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta641031Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!
"Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss791015- 55983
- 65930