Firefox-ongelma

Mistä mahtaa johtua kun Mozillan Firefoxissa pukkaa yhtenään ilmoitusta:

Huomio
"Tiedosto on tyhjä"

Tulee esim. keskustelujonossa edetessä painaessani Seuraava-linkkiä tai palatessani aloitussivulle.

Koneessa Pandan virusohjelma ja TW EA 2000 modeemi/reititin/palomuuri.

On ollut myös ongelmia päästä Firefoxilla sellaisille sivuille, joiden osoitteessa ei ole alussa kolmea tupla W:tä (www). Mikähän siinä maksaa ? Ilmoittaa vain ei-löytävänsä.
4761
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Vika on ilmeisesti Pandassa. Tässä Pandalta tulleet ohjeet käännettynä.

Hae LSP-Fix
http://www.cexx.org/lspfix.zip

Käynnistä LSPfix.exe napsauta finish painiketta ja käynnistä kone uudelleen.

Jos ongelma vieläkin jatkuu,
Käynnistä LSPfix.exe ja napsauta
"I know what I'm doing"
valitse PAVLSP.DLL ja paina >> painiketta, jolloin
PAVLSP.DLL siirty remove lohkoon.
Napsauta finish.
Uudelleenkäynnistä kone ja asenna Panda uudestaan.

Äänestä
  • Nuo temput tein, mutta homma ei vielä korjaantunut.

    Lienet oikeassa Pandan suhteen, siinä on yhä ongelmia ja syy saattaa olla siinä yhä jatkuviin ongelmiinkin. Panda (Titanium 2004) päivittyy tosi hitaasti ja jämähtää sitten johonkin 4 %:iin.

    Pitää vielä selvitellä asiaa, mutta kiitos jo tässä vaiheessa.

    Äänestä

Asensin eilen Firefoxin ja sama ongelma ilmeni. Pandan lsp-tiedoston poistamisen jälkeen "Tiedosto on tyhjä"-ilmoitusta ei enää tullut. Kiitoksia!

Äänestä

mulla ilmeni toi sama ilmoitus kun nettisivulla java-scriptillä yritettiin avata popup-ikkuna (tämä on oletuksena estetty firefoxis) ja jossakin toisaalla koodisssa viitattiin siihen popup-ikkunaan avattavaan nettisivuun /tais olla MTV3:n sívulla jossakin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tavi kirjoitti:

Mistä mahtaa johtua kun Mozillan Firefoxissa pukkaa yhtenään ilmoitusta:

Huomio
"Tiedosto on tyhjä"

Tulee esim. keskustelujonossa edetessä painaessani Seuraava-linkkiä tai palatessani aloitussivulle.

Koneessa Pandan virusohjelma ja TW EA 2000 modeemi/reititin/palomuuri.

On ollut myös ongelmia päästä Firefoxilla sellaisille sivuille, joiden osoitteessa ei ole alussa kolmea tupla W:tä (www). Mikähän siinä maksaa ? Ilmoittaa vain ei-löytävänsä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu