Tuntuuko muilla päässä outo tunne

ihmettelix

Kun käyttää langatonta nettiä? Mulla tulee sellainen paineen tunne päähän kun pitempään käyttää.

8

220

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MikonX123

      Langaton lähiverkkohan toimii 2.4 Gigaherzin taajuudella, harvoille se on kuitenkin aiheuttanut oireita. Yleisestikin kannattaa suosia langallista lähiverkkoa ja laitaa wlan pois päältä saastuttamasta taajuuksia. Langaton nettiä voi siis huoletta nykytiedon valossa käyttää, mutta eihän sitä koskaan tiedä kun asbestillekin aluksi vain naurettiin.

    • Anonyymi

      Et ole ainoa, sotkee jopa nukkumista joillain..

      • Anonyymi

        höpö


    • Anonyymi

      Joskus tuntuu jotain päässä mutta ei tuota oikein tiedä johtuuko siitä. Täällä kuuluu 24 wifi-verkkoa niin ei paljon auta jos oman pistää pois päältä. Veikkaan kyllä että johtuisi jostain muusta. Mutta jos jotain kovasti epäilee, vaikka sitä verkkoa, niin tuntemuksia voi tulla jo sitäkin kautta, kun tietää että nyt se verkko on päällä ja alkaa odottaa, että tuleekohan taas päähän painetta. Ja kas kummaa, kohta saattaa alkaa tuntumaan.

      • Anonyymi

        Ihminen ei mitenkään pysty aistimaan mikroaaltokenttiä eikä siis saamaan mitään oireita niistä.


    • Anonyymi

      Aihetta sivuten. Nykyään asumme jatkuvan taustamelun sekä monien sähkömagneettisten kenttien keskellä. Kun menen ns. korpeen sähköttömälle mökille, niin kestää pari päivää ennen kuin "humina" korvissa lakkaa. Ja tiedän etten ole ainoa, joka on huomannut saman.

      • Anonyymi

        Niin se on se mielenterveys joka siellä humisee ei niinkään säteily:D


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Niin se on se mielenterveys joka siellä humisee ei niinkään säteily:D

        Niin voihan sitä mielenterveydeksikin sanoa, mutta itse luonnehtisin korvissa kuuluvaa "huminaa" hermoston stressitilaksi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      67
      2297
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      228
      2210
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1498
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      23
      1308
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      21
      1252
    6. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1210
    7. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      124
      1208
    8. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      969
    9. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      969
    10. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      77
      922
    Aihe