Kun käyttää langatonta nettiä? Mulla tulee sellainen paineen tunne päähän kun pitempään käyttää.
Tuntuuko muilla päässä outo tunne
8
221
Vastaukset
- MikonX123
Langaton lähiverkkohan toimii 2.4 Gigaherzin taajuudella, harvoille se on kuitenkin aiheuttanut oireita. Yleisestikin kannattaa suosia langallista lähiverkkoa ja laitaa wlan pois päältä saastuttamasta taajuuksia. Langaton nettiä voi siis huoletta nykytiedon valossa käyttää, mutta eihän sitä koskaan tiedä kun asbestillekin aluksi vain naurettiin.
- Anonyymi
Et ole ainoa, sotkee jopa nukkumista joillain..
- Anonyymi
höpö
- Anonyymi
Joskus tuntuu jotain päässä mutta ei tuota oikein tiedä johtuuko siitä. Täällä kuuluu 24 wifi-verkkoa niin ei paljon auta jos oman pistää pois päältä. Veikkaan kyllä että johtuisi jostain muusta. Mutta jos jotain kovasti epäilee, vaikka sitä verkkoa, niin tuntemuksia voi tulla jo sitäkin kautta, kun tietää että nyt se verkko on päällä ja alkaa odottaa, että tuleekohan taas päähän painetta. Ja kas kummaa, kohta saattaa alkaa tuntumaan.
- Anonyymi
Ihminen ei mitenkään pysty aistimaan mikroaaltokenttiä eikä siis saamaan mitään oireita niistä.
- Anonyymi
Aihetta sivuten. Nykyään asumme jatkuvan taustamelun sekä monien sähkömagneettisten kenttien keskellä. Kun menen ns. korpeen sähköttömälle mökille, niin kestää pari päivää ennen kuin "humina" korvissa lakkaa. Ja tiedän etten ole ainoa, joka on huomannut saman.
- Anonyymi
Niin se on se mielenterveys joka siellä humisee ei niinkään säteily:D
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin se on se mielenterveys joka siellä humisee ei niinkään säteily:D
Niin voihan sitä mielenterveydeksikin sanoa, mutta itse luonnehtisin korvissa kuuluvaa "huminaa" hermoston stressitilaksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.4073024SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis682352Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj781999Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis1171727- 1401572
- 711223
Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki1021039Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li121012Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön2681003- 40874