Raiskaajat kotimatkalle

Somalit kotimatkalle menolippu kouraan, miksi näitä hyyssätään
http://keskustelu.suomi24.fi/t/13483552
25<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

"Kukaan epäillyistä ei ole oman näkemyksensä mukaan syyllistynyt rikokseen"
?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? ????????????? ??????

Äänestä

Mitäs veikkaatte tuomion kovuudesta ko. tapauksessa?
Intiassa ryhmäraiskaajat tuomittiin kuolemaan oikeuden päätöksellä!

Äänestä

HS: Joka kolmas tuomittu raiskaaja ulkomaalaistaustainen

"Raiskauksia paljastuu aiempaa enemmän – joka kolmas tuomittu ulkomaalaistaustainen"
"Raiskausten määrää on Hannu Niemen mukaan voinut lisätä pitkällä tähtäimellä se, että ulkomaalaistaustainen väestö on kasvanut Suomessa.
Oikeuspoliittisen tutkimuslaitoksen raportin mukaan joka kolmas raiskauksesta tuomittu on ulkomaalaistaustainen. Raiskausrikoksissa ulkomaalaisten osuus on suurempi kuin muissa rikostyypeissä, joissa ulkomaalaisten osuus jää usein alle kymmenen prosentin."
http://www.hs.fi/kaupunki/a1426141289943

Äänestä
  • Ja pääkaupunkiseudulla tapahtuneissa raiskauksissa tekijä on ollut ulkomaalaistaustainen yli puolessa tapauksista.

    Äänestä

  • Homo-hesari taas valehtelee eli vääristelee tilastoja. Ulkomaalaist raiskaavat 13 kertaa useammin kuin suomalainen kantaväestö. Kantaväestö on siis ainakin 13 kertaa älykkäämpää ja viisaampaa. Tuollaiset somalit pitäisi poistaa maasta heti. Itkuteatteri ei saa ratkaista yhtään mitään.

    Äänestä

  • Lisäksi_vielä kirjoitti:

    Ja pääkaupunkiseudulla tapahtuneissa raiskauksissa tekijä on ollut ulkomaalaistaustainen yli puolessa tapauksista.

    Nii mut ko se on maan tapa!

    Äänestä

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015031319350781_uu.shtml

Nyt riittää, yksikään nainen ei ansaitse tulla raiskatuksi. Lisää maahanmuuttajia=lisää raiskatuksi tulleita naisia. Kotoperäisiä raiskaajia meillä riittää ihan tasaisesti ja siihenkin pitäisi puuttua kovemmilla rangaistuksilla, ei enää päähänsilittelyehdollisiarangaistuksia vaan linnaan heti ensikertalaisena. Kyllä se alkuun maksaa yhteiskunnalle mutta pikkuhiljaa alkaa tulemaan kotiinpäin..

Äänestä
  • Kävin tekemässä ja kannattamassa karkoitusaloitetta.

    Äänestä

KORAANIKOULUSTA suoraAN raiskaamaan.
Koska päättäjien silmät aukeavat ja alkavat karkottaa lopullisesti maasta näitä sairaita mamuja. Lähes joka päivä tulee ilmi järkyttäviä tapauksia ihmisten polttamisista raiskauksiin. Rajat kiinni välittömästi uusilta tekijöiltä ja nykyisille rikollisille lähtöpassit heti.

HELSINGIN KÄRÄJÄOIKEUS TUOMIO n:o 3338

7/3 osasto Annettu kansliassa

13.4.2012

1

1(21)

Asiano:

R 12/2136

"Asianomistaja oli ollut pienikokoinen, hento tekohetkellä 15-vuotias tyttö.

Vastaaja Sulevman Osman Mohamed on oikeudessa todistelutarkoituksessa kuultuna kertonut, että 5.8.2010 hän oli mennyt kotoaan Pohjois-Haagasta Kannelmäkeen, jossa hän oli ollut odottamassa koraanikoulusta tulossa ollutta vastaaja Yusufia, kun he olivat Yusufin jo tultua paikalle nähneet asianomistajan.

Sitten Osman Mohamed ja Yusuf ovat painaneet A:n maahan polvilleen. A:n edessä ollut on alkanut riisua housujaan toisen pitäessä häntä takaapäin kädestä kiinni.

Sen jälkeen A:n edessä seissyt on työntänyt erektiossa olevan siittimensä A:n suuhun pitäen samalla kiinni A:n hiuksista alkaen liikutella siitintään A:n suussa. Takana ollut on koko ajan pitänyt A:sta kiinni kosketellen vaatteiden alta A:n rintaa ja pakaroita. Yhdynnän

jatkuttua useita minuutteja takana ja edessä ollut ovat vaihtaneet paikkoja.

Nyt A:n eteen tullut on työntänyt siittimensä A:n suuhun alkaen liikutella siitintään A:n suussa takana olevan pitäessä hänestä kiinni. Sen jälkeen Osman Mohamed ja Yusuf ovat taas vaihtaneet paikkaa ja A:n eteen tullut on työntänyt siittimensä A:n suuhun alkaen liikutella siitintään A:n suussa takana olevan pitäessä A.sta kiinni. Molemmat tekijät ovat

saaneet siemensyöksyn A:n suuhun.

Rikos on törkeä, koska sen ovat tehneet useat tekijät. Rikos on tehty erityisen julmalla ja nöyryyttävällä tavalla, koska se on kohdistunut huomattavasti pienikokoisempaan uhriin, joka on houkuteltu metsikköön, missä rikoksen täytäntöönpanotoimi on suoritettu. Rikos on myös kokonaisuutena arvostellen törkeä. Osman Mohamed on teon tehdessään ollut 15-vuotias ja Yusuf 16-vuotias."

http://pastebin.com/2vg8pAzN

Äänestä

Nuo koraanikoulut ja moskejat pitäisi kieltää ja polttaa. Ne ovat tuhon keitaita.

Äänestä

Koko raiskaajan perheelle ja suvulle karkoitus Suomesta. Miksi elättäisimme näitä loisia.

Äänestä

Kun oikeuden määräämä rangaistus (jos se on ehdoton) on suoritettu niin menolippu Somaliaan on vähintä ja ainut mitä asian eteen pitäisi tehdä.
Liian kallista meille tätä emme halua!
Ei suomi tarvitse tämänkaltaisia maahanmuuttajia, eihän?

Äänestä
  • Ei todellakaan. Ihmetellä täytyy kuinka tällaisia ihmisiä autetaan verovaroin. Noista ei ole koskaan Suomelle kuin valtavat kulut. Nyt puhutaan koko ajan, että valtiolla ei ole rahaa esim. vanhustenhoitoon tarpeeksi eikä muuhunkaan terveydenhoitoon, mutta noiden rikollisten ja loisien elättämiseen kyllä on rahaa. Ei käy minun järkeeni tuollainen. Suomessa pitää koventaa rikollisten rangaistuksia ja karkottaa heti maasta kaikki, jotka ovat tehneet esim. raiskauksia, ryöstöjä yms. rikoksia. Nykyinen poliittinen pehmoilu pitää loppua tai kansalaisten on otettava valta omiin käsiinsä.

    Äänestä

Käykäähän lukemassa semmoista sivua kuin MITÄ VITTUA

Äänestä

  • Poliisi on poistanut videon. Tekijät on onneksi saatu kiinni. Uusia tekijöitä kuitenkin kuleksii joka kaupungissa yllin kyllin. Päättäjät pitää laittaa vastuuseen tästä, että suomi on päästetty tällaiseksi, että yksin ei enää ole turvallista liikkua edes puolenyönaikaan.

    Kyllä on raukkoja nuo apinat. Porukassa käydään kiinni ohikulkijaan. Minä haluan, että saan kulkea rauhassa milloin haluan kadulla ilman pelkoa. Kaikki rikolliset heti pois maasta.

    Äänestä

  • vihreät ja vasurit kertovat kaikki ovat yksittäis tapauksia

    Äänestä

  • voisimmepa ottaa suomessa käyttöön noille .....en nyt halua sanoa apinoille koska apinat ovat hauskoja ja harmittomia otuksia ..mutta kuitenkin "sharia " lain jota nämä hahmot palvoo... hehän ovat niin sharia lain kannalla ...miksei sitä voisi käyttää näihin huonokäytöksisiin savimaja asukkeihin ?!

    Äänestä

Nyt on aika leikata kehitysapua- äänestäkää PeruSSuomalaisia!

Äänestä
  • Kyllä äänestetään. Muistakaahan, että ennakkoäänestys on jo 8.-14.4. Varsinainen äänestyspäivä on 19.4. Muistakaa sekin, että äänestämään voi mnnä ilman kotiin tullutta ilmoituslappua. Kun näyttää äänestyspaikalla henkilöllisyystodistuksen, pääsee äänestämään.

    Äänestä

Kehitysapu pitäisi antaa kondomeina..

Äänestä
  • Nuo pitää saada pois suomesta mahdollisimman nopeasti. Menkööt sinne mistä ovat tulleetkin. Ei meidän tarvitse asuttaa tuollaisia rikollisia ja terroristeja maassamme.
    En ymmärrä, kenen etu tämä hullu maahanmuuttopolitiikka oikein on. Heistä on meille vain valtavat menot, ei mitään tuloja. Kyllähän he työllistävät paljon, mutta kaikkien työntekijöidenkin palkka maksetaan verorahoista. Ei se tuota yhtään lisää rahaa, vain menoja. Poliisit, tuomioistuinten jäsenet, sosiaalityöntekijät ym. kyllä työllistyvät mutta nämä kaikki ovat verorahoin työllistettyjä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Somaliaan kirjoitti:

Somalit kotimatkalle menolippu kouraan, miksi näitä hyyssätään
http://keskustelu.suomi24.fi/t/13483552

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu