Kutsuvieraat

Kunnivierasko

Olinme yli 10-vuotta sitten erään timpan kanssa parhaat kaverit, kunnes vuonna 2004 Timon käytös alkoi muutta. Hän oli kingi-pomo teki mitä tykkäsi ole meitä muita 2v vanhempi oli on nyt tänävuonna 36v äijä.

Meillä oli pitkä historia soitimme n. 4-vuotta samassa bändissä. Timo oli pomona ikänsä vuoksi.

Meillä ei ollut sen suurempaa henk.koht. skismaa Timpan kanssa, Hän kuvitteli olevansa kuningas ja määräili meitä muita vuodeata 1994-2004 juhannus tämän jälkeen timppapotkittiin ulos kaveri porukasta ja hänen kanssaa ei enää kaveerattu. Timppa jäi siis ilman kaveri porukaa kovi olonsa varmasti huonoksi.


Nyt yli 10-vuotta myöhemmin olen alkanut miettiä, että mitä jos uudelleen tapaamme ja keskusteleemme tapauksen viivellä kummankin näköisenä.

En halua satuttaa kaveria hän oli minulle kuin veli 10vuotta muta samalla myös vihollinen 10vuotta, Välillä hän kohteli muita todella huonosti. Henkistä väkivaltaa. Etenkin hualassa hän oli arvaamaton. Hänellä oli oma nätti tyttöystävä, mutta se loppui siihen kun Timo alkoi käydä vieraissa.

Päätimme kaveriporukassa 2004 etei Timoon enää oltaisi yhteydessä. No muta olen alkanuut löystyä. Mitä jos kuitenkin kävisin juttelemassa timon kanssa. Ehkä hän voisi vaimoineen jopa osallistua häihimme. Tosin hänen tulee ensin anta anteeksi minulle, sen jälkeen annan anteeksi hänelle ja vannotaan ettei kaveria enää jätetä..

0

58

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Pystyisitkö pitämään

        Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
        Ikävä
        46
        4259
      2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

        Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
        Yrittäjyys
        12
        4119
      3. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

        Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
        Ikävä
        40
        3358
      4. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

        Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
        Maailman menoa
        86
        3327
      5. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

        Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
        Ikävä
        14
        3157
      6. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

        Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
        Maailman menoa
        164
        2860
      7. Onnettomuus

        Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
        Kuhmo
        4
        2450
      8. Tuntuuko ettet tiedä

        Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
        Ikävä
        25
        2449
      9. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

        Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
        Maailman menoa
        59
        2211
      10. Kirjotan ikävää ulos

        Haluaisin kuulla mitä ajattelet minusta. ihan mitä vaan mitä mietit. Voisit kertoa minulle, tai sitten kirjoittaisit run
        Ikävä
        14
        1888
      Aihe