Olen yhden kesänyt nyt lennellyt kopterilla ( Walkera QR X350 PRO DEVO F 10 )ja ensi kesäksi haluaisi live kuvaa maahan. En ole mikään amattilainen näitä kokoamaan, mutta aina täytyy yrittää.
http://www.verticalhobby.com/kauppa/flysight-58ghz-25mw-fpv-langaton-lahetin-ja-vastaanotin-p-3453.html
Tälläistä olen katsellut, mutta ei tekisi mieli ostaa mitään kallista näyttöä niin tuli mieleen että pienehkölle pc:n näytölle tuon kuvan laittaisi. Virran tuo ottaisi auton akusta invertterin avustuksella. Onko kenelläkään kokemusta aiheuttaako invertterin jotain häiriötä johonkin suuntaan? Ja toinen kysymys olisi voiko vastaanotin ottaa virran normaalista auton/moottoripyörän akusta vai pitääkä olla lipo akku?
Kiitoksia sille kuka vaivautuu vastaamaan.
Walkera QR X350 PRO live kuvaa maahan?
avuntarpeesssa
1
205
Vastaukset 1
- RC-pilotti
Tuo näyttö onkin se mielenkiintoinen osuus. PC:n näytöissä harvemmin on komposiittivideosisäänmeno. VGA-liittimeen sellaisen voi rakentaa (en ole ihan varma), mutta vaatii hieman "metsästystä". Jos saat kameran liittimen (se keltainen RCA-liitin) liitettyä näyttöön ja kuvan kamerasta näkymään. Hoitaa radiolinkki sitten sen langaqttoman osuuden. Näyttökysymys kun on selvitetty voi selvitellä virrantarvetta kentällä tarvittavan akkukapasiteetin selvittämiseen. Tarvitsee se walkerankin akku ladata joten pikku agrekaatti saattas olla kohdallaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791406
- 851283
- 1041028
- 48859
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40753Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83626Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..7596Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30556Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44532Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111520