Walkera QR X350 PRO live kuvaa maahan?

avuntarpeesssa

Olen yhden kesänyt nyt lennellyt kopterilla ( Walkera QR X350 PRO DEVO F 10 )ja ensi kesäksi haluaisi live kuvaa maahan. En ole mikään amattilainen näitä kokoamaan, mutta aina täytyy yrittää.
http://www.verticalhobby.com/kauppa/flysight-58ghz-25mw-fpv-langaton-lahetin-ja-vastaanotin-p-3453.html
Tälläistä olen katsellut, mutta ei tekisi mieli ostaa mitään kallista näyttöä niin tuli mieleen että pienehkölle pc:n näytölle tuon kuvan laittaisi. Virran tuo ottaisi auton akusta invertterin avustuksella. Onko kenelläkään kokemusta aiheuttaako invertterin jotain häiriötä johonkin suuntaan? Ja toinen kysymys olisi voiko vastaanotin ottaa virran normaalista auton/moottoripyörän akusta vai pitääkä olla lipo akku?
Kiitoksia sille kuka vaivautuu vastaamaan.

1

180

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • RC-pilotti

      Tuo näyttö onkin se mielenkiintoinen osuus. PC:n näytöissä harvemmin on komposiittivideosisäänmeno. VGA-liittimeen sellaisen voi rakentaa (en ole ihan varma), mutta vaatii hieman "metsästystä". Jos saat kameran liittimen (se keltainen RCA-liitin) liitettyä näyttöön ja kuvan kamerasta näkymään. Hoitaa radiolinkki sitten sen langaqttoman osuuden. Näyttökysymys kun on selvitetty voi selvitellä virrantarvetta kentällä tarvittavan akkukapasiteetin selvittämiseen. Tarvitsee se walkerankin akku ladata joten pikku agrekaatti saattas olla kohdallaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      165
      11241
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      49
      6461
    3. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      58
      4684
    4. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      64
      4557
    5. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      80
      4498
    6. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      75
      4072
    7. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      97
      3823
    8. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      86
      3492
    9. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      162
      3371
    10. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

      Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
      Maailman menoa
      18
      3246
    Aihe