derbi ei toimi

eli siis derbi sammuu tyhjäkäynnillä ja ei lähe käyntiin kuin vasta 5 minuutin polkemisen jälkeen eikä lähe edes lämpimänä käyntiin helpolla ja hyytyy melkein joka ylämäkeen myös nykii 6 vaihteella täydellä kaasulla. olisi kiva jos joku osaisi auttaa koska en tiedä mopoista paljoa.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Saako tulppa kunnolla kipinää. Eli tulppa irti ja laita tulpanhattu tulppaan kiinni ja tulppa maadotetaan runkoon (vaikka sylinteriä vasten) ja polkastaan polkimesta niin pitäis näkyä kärkien välissä selvä kipinä. Jos ei niin tulppa rikki jota en usko, puola todennäköisemmin rikki. Tämmöstä on ollut kun kovin polkee niin pikkukipinä tulee, lähtee käymään mut sitten......

Äänestä

Onko bensiinissä ollu säilöntä ainetta talven ajan? Jos ei niin putsaa karboraattori eli kaasutin, jos ei ruisku peli?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mopoista kirjoitti:

eli siis derbi sammuu tyhjäkäynnillä ja ei lähe käyntiin kuin vasta 5 minuutin polkemisen jälkeen eikä lähe edes lämpimänä käyntiin helpolla ja hyytyy melkein joka ylämäkeen myös nykii 6 vaihteella täydellä kaasulla. olisi kiva jos joku osaisi auttaa koska en tiedä mopoista paljoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu