Kirjoittelin tuolla noin vuosi sitten kuulumisia ketjussa Voi itku nimimerkillä Voi itkujen itku! Siitä tulee kohtapuolin kuluneeksi kolme vuotta, kun se jäi leskeksi. Silloin likimain kaikki uumoilivat, että lintu kuolee pikimiten ikävään. Eipä ole kuollut.
Vieläkin vanha leskiherraneitsikka on hengissä. Lokit ovat tulleet sulaan ja meteliä riittää niin sulassa, kuin häkissäkin. Vähän se on rähjäisen näköinen, mutta ilonen ja puhelias. Samoin ruoka maittaa ainakin silloin, kun namikkaa (hirssintähkiä, porkkanaa yms. on tarjolla). Se saakin nykyään vaan sellaista mistä se oikeesti tykkää. Saa sitä jo tuossa iässä (taitaa olla jo 18 v.) olla kranttu ja vaatia vanhuuden päivillä luxusta.
Vielä vanhassa leskiherrassa riittää virtaa
Leskiherraneitsikka
0
714
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El1486781MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny635883Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.884529NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1004456Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1604272Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.941650- 4021546
- 821369
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a301345Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?411131