Kirjoittelin tuolla noin vuosi sitten kuulumisia ketjussa Voi itku nimimerkillä Voi itkujen itku! Siitä tulee kohtapuolin kuluneeksi kolme vuotta, kun se jäi leskeksi. Silloin likimain kaikki uumoilivat, että lintu kuolee pikimiten ikävään. Eipä ole kuollut.
Vieläkin vanha leskiherraneitsikka on hengissä. Lokit ovat tulleet sulaan ja meteliä riittää niin sulassa, kuin häkissäkin. Vähän se on rähjäisen näköinen, mutta ilonen ja puhelias. Samoin ruoka maittaa ainakin silloin, kun namikkaa (hirssintähkiä, porkkanaa yms. on tarjolla). Se saakin nykyään vaan sellaista mistä se oikeesti tykkää. Saa sitä jo tuossa iässä (taitaa olla jo 18 v.) olla kranttu ja vaatia vanhuuden päivillä luxusta.
Vielä vanhassa leskiherrassa riittää virtaa
Leskiherraneitsikka
0
744
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1176319Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3796125Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695900Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443962Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452355Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42345Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1181395- 121231
- 1831064
- 59887