perhepäivähoitajia joensuussa?

hoitoetsintä

Onko kellään tietoa että onko Joensuussa yksityisiä perhepäivähoitajia??

1

292

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • uusavuttomuutta

      Sen sijään, että tänne kirjoitit, olisiko kannattanut kirjoittaa vaikka Googleen hakusana???
      Joensuussa on yksityisiä päiväkoteja, perhepäivähoitajia ja ryhmäperhepäivähoito yksikkö. Yksityiseen päivähoitoon haetaan samalla hakemuksella kuin kunnalliseen päivähoitoon.

      Perhe voi hakea yksityisen päivähoidon palvelurahaa, joka harkinnanvarainen tuki joensuulaisille perheille. Palveluraha haetaan etukäteen ennen hoidon aloittamista ja päätökset palvelurahan myöntämisestä tekevät yksityisen päivähoidon valvojat.

      Yksityisessä päivähoidossa asiakkaille määritellään omavastuuosuus, jonka määräytymisperusteet ja suuruus ovat samat kuin kunnallinen päivähoitomaksu. Yksityinen päivähoidon tuottaja voi periä vanhemmilta lisämaksua.

      Yksityisen päivähoidon valvonnasta ja hyväksymisestä vastaavat yksityisen päivähoidon valvojat.





      Yksityisen päivähoidon valvojat,
      Torikatu 21 C, 3. krs, 80100 Joensuu:
      • Mervi Hodju, puh. 050 553 0375
      • Raija Saastamoinen, puh. 050 367 5204

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      38
      2181
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      64
      2032
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1930
    4. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      388
      1670
    5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      103
      1641
    6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1464
    7. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      182
      1092
    8. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      967
    9. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

      Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
      Ikävä
      75
      915
    10. Mitkä olisivat kolme tärkeintä

      vihjettä kaivatustasi?
      Ikävä
      27
      899
    Aihe