Paska elämäni

Auttakaa

Joo.
Paska elämäni.

Mulla kotona aina huuetaan ku puhun hyvin asiallisesti että "turpa kiinni", ja sitten mulle tulee pelikiellot, herkkukiellot jne. Sitten ku viimein saan tehä jotai, puhuu äiti ja isä selän takana paskaa. Esimerkiksi:

"Se on sellanen yksinäinen susi joten ei välitetä siitä" -äiti

Satuin ton kuulemaan ja sillon pinna kärähti. Mitä mä voin tehä? Koulussaki oon hiljanen, mutta kamuja on. eli koulu on niin ja näin :D.

2

54

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei! :) Voitko kysyä vanhemmiltasi, miksi he käyttäytyvät sinua kohtaan asiattomasti ja epäreilusti? Olisi hyvä, että saisit kerrottua asiasta esimerkiksi koulussa, jollekin aikuiselle, jos et muuten saa kontaktia vanhempiisi. Vanhempiesi käytös ei ole oikein, kun huutavat sinulle. Onneksi sinulla on ystäviä koulussa :) Kokeile puhua myös heidän kanssaan asiasta. -Ylä-Savon NettiSaappaat Mirka ja Anni

      • Lisäämme vielä, että mikäli koulussasi on kuraattori tai kouluterveydenhoitaja, heille puhuminen voi auttaa ja he osaavat auttaa tilanteessa ja ottaa yhteyttä muuallekin. :) -NettiSaappaat Mirka ja Anni


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      92
      1816
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1272
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1133
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      76
      1017
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      105
      919
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      848
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      761
    8. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      752
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      47
      701
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      683
    Aihe