normaalia?

ninsku_93

Onko normaalia että on vauvakuume täs iässä? Ikää mul on 22 ja seurustelen,koulua 1 ja puoli vuotta vielä.

2

89

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Etuotsalohko

      Onhan se normaalia että kaikenlaista hullua käy mielessä, mutta jos et ala tekemään niitä lapsia, niin ei mitään.

    • Ole-järkevä-ODOTA

      Kaikenlaista järjetöntä saattaa mielessä käydä ja jotkut tekeekin järjettömiä valintoja, eivätkä myönnä niitä vääriksi edes itselleen saatika muille. Hyvä niin etteivät myönnä itselleenkään, että oli virhe pilata oma ja muiden elämä hankkimalla lapsi liian aikaisin. Jos myöntäisivät virheen itselleen, niin huostanantojen määrä räjähtäisi. Parempi kun esittävät esim. Twitterissä lapsionnea ja tunkevat tylsää naamaansa joka somen kautta toivoen, että joku kiinnostui tai olisi kohtalotoveri. Yksinäisiä on monet äitit. Nuoremmat etenkin.

      Nuorena eli alle 30 vuotiaana pitää opiskella, hankkia monipuolista työkokemusta, elämänkokemusta, oppia ongelmanratkaisua, arvomaailmaa ja saada laajaa näkemystä elämään. Se aika on ihan muuta kuin lastenhoitoa varten. Avioerot ja pahoinvointi maassamme johtuu liian alhaisesta synnytysiästä ja siitä, kun ei olla pariskuntana tarpeeksi kauaa ennen lapsia. Sittenn tulee isoja ongelmia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      105
      9423
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      49
      4591
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1976
    4. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      42
      1901
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1620
    6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1381
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      38
      1297
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      54
      917
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      902
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      30
      893
    Aihe