Paljon tulossa vielä penkomisen jäljiltä asioita joissa persekarvat kärähtää, Mitähän nimiä sieltä tuleekaan ilmi....Räyskälän mafiaukkoja ja vähän muitakin mutta montako.
Ja sitten vielä oma lukunsa mafian hännystelijät ja kaverit joiden vaan pitää nuolla perseitä ja mafiosojen kivespusseja että pysyvät reppanat kyydissä. Kaikkiä mäntsälän ukkoja ja muita toisarvoisia pätijäkävereita jotka oman liiton avulla koittivat likaisia temppuja. Ala-arvoista!
Ja nyt kun nämä Räyskälän mafiamiehet ja muut mafiosojen pussien nuolijat ovat tajunneet että käry tulee käymään, niin halusivat Tähtisen ulos hallituksesta ja penkomisen vähentymistä ja lopettamista.
Kuinka monta muuta korruptio-tj:n lisäksi Räyskälässä ja muita mafiamiehiä nosti etuuksia niinkun tupataan sanoa?
Mietitäänpä vähän miksi Tähtisestä haluttiin eroon
15
138
Vastaukset
- Pikkupiiperökesna
Onko vuodatuksesi kohteena Räyskälän lentokeskus vai siellä vuokralla toiminut Liiton opisto?
Muutaman kerran kentällä olleena/käyneenä, en ole nähnyt puku päällä, kukka rinnassa heiluneita hattupäitä? -Homma on pelannut! -Toiminta on asiallista, joskin vieraanvaraisuutta voisi kohentaa. Polttoainetta saa, myös murua rinnan alle... Ei huono paikka! - Räyskäsuo
No terve rakki. Kokous oli eilen.
- purtsikkapera
Mua naurattaa aina kun näen, nämä aisankannattaja-jeejee -miehet.
Noloja ukkoja. - Paha_olla
Tähtisen vihaajia taitaa ahdistaa pahoin, heidän on pakko purkaa pahaa oloaan jonnekin...
- Kumi-palaa
SIL:liä kullekin.
T: Antonov AN-225 "kesäkuskit". начинается сезон!
http://www.airteamimages.com/antonov-an-225-mriya_UR-82060_antonov-airlines-28antonov-design-bureau29_202057_large.html - Piru
Ahistaa niin perkeleesti.
- KysynVain
Päästiinkö siitä eroon!
- EttePäässeetEtte
Tähtisen asema liitossa on vahvempi kuin koskaan. 98% SIL liittokokouksen äänistä annettiin Tähtisen luottamuksen puolesta 21.3.2015.
- Anonyymi
EttePäässeetEtte kirjoitti:
Tähtisen asema liitossa on vahvempi kuin koskaan. 98% SIL liittokokouksen äänistä annettiin Tähtisen luottamuksen puolesta 21.3.2015.
Liittokokouksessa ei äänestetty Tähtisen luottamuksesta. Siellä äänestettiin siitä, pitäisikö ko. kokouksessa valita koko hallitus uudelleen vai palataanko normaaliin hallitusvalintakäytäntöön. Päätettiin palata normaaliin hallitusvalintakäytäntöön. Tähtisen kannatus testataan siis liittokokouksessa 2016, jolloin hän on erovuorossa.
- tähtiin
Anonyymi kirjoitti:
Liittokokouksessa ei äänestetty Tähtisen luottamuksesta. Siellä äänestettiin siitä, pitäisikö ko. kokouksessa valita koko hallitus uudelleen vai palataanko normaaliin hallitusvalintakäytäntöön. Päätettiin palata normaaliin hallitusvalintakäytäntöön. Tähtisen kannatus testataan siis liittokokouksessa 2016, jolloin hän on erovuorossa.
Vahvat unelmat pysyy hengissä pienellä itsepetoksella.
- TähtistäKoetettiin
Anonyymi kirjoitti:
Liittokokouksessa ei äänestetty Tähtisen luottamuksesta. Siellä äänestettiin siitä, pitäisikö ko. kokouksessa valita koko hallitus uudelleen vai palataanko normaaliin hallitusvalintakäytäntöön. Päätettiin palata normaaliin hallitusvalintakäytäntöön. Tähtisen kannatus testataan siis liittokokouksessa 2016, jolloin hän on erovuorossa.
Kokouksessa oli puhetta että vanhasta hallituksesta oli jäljellä enää Tähtinen. Eli kyse oli mitä suurimmassa määrin Tähtiseen kohdistetulla aloitteesta. Ja sen aloitteen surkeasta kohtalosta.
- PaskaJuttuVain
Constella sisältää vaikuttavaa ainetta linaklotidia. Sitä käytetään hoitamaan aikuisilla potilailla kohtalaisia tai vaikeita oireita, joita esiintyy ärtyvän suolen oireyhtymässä (kutsutaan usein lyhenteellä IBS), johon liittyy ummetusta.
peter.tahtinen(ät)constella.fi - Taivaanpossu
En tunne Tähtistä tai ketään räyskälän "mafiasta". Kiinnostuin ainoastaan asiasta kun uutena ilmailijana törmäsin aiheeseen keskustelupalstoilla. Nettiä tongin kun sen osaan paremmin kuin lentämisen ja pakko todeta sellainen ihan pikku juttu. Ei ole Räyskälän miehet ihan rehellisiä tainneet olla. Tosin voi olla myös ihan puhdasta taitamattomuuta ja kolmas vaihtoehto on se kuuluisa "maan tapa" eli tehdään koska on aina noin tehty, eikä eroteta enää sitä vääräksi.
Toivottavasti hiekkalaatikko on sen verran iso, että äijät johonkin kulmaan vielä joskus yhdessä mahtuu. hyi hyi isot miehet...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Erään T miehen viimeinen aloitus tänne
Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel405280Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa
Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova1602753Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois
Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v1062272Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen
Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.801804Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit
https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen251780Riikka se runnoo työttömyyttä lisää
Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276371761Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta
"I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from41738- 931611
Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin
Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma671505- 731468