Saapiko polliisi lyödä kuljettajan rautoihin jos on ajanut ylinopeutta moottoripyörällä ja sitten menetettyään ajokin hallinnan lentänyt lepikkoon (ei sattunu, mopo hajos). Ei ollut edes promilleja. Kiva kevätpäivä vaan ja mopo kulki ja polliisi oli kai huonolla tuulella. Selitteli kyllä että luulivat miun olevan känniläinen kun en pyssäyttänyt vaikka tulivat peräsä jota en huomioinut. Sakoja sain myös, mutta aiheesta.
poliisi raudotti mopokuskin
mirkkuliinikaahari
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
No ei mikään mitä kerroit sitä millään tavalla pois sulje, jos muuten tilanne niin vaatii. Mutta ei se poliisi sinua pelkästään tuolla kirjoittamallasi ole rautoihin lyönyt. Kerro vaan loputkin tarinasta.
eipä siinä muuta ollut kuin ylinopeus. Luulivat miuta känniläiseksi eli rattijuopoksi ja selittelivät jälkeen päin että ei koskaa voi tietää vaikka olis huumuiden vaikutuksen alaisena.
Ja lisäksi tietenkin yritit vähintään paeta paikalta tai muuten hankaloittaa poliisin työtä. Ei poliisi rutiinisti raudoita edes rattiksia tai huumekuskeja, jos muuten käyttäytyvät rauhallisesti ja asiallisesti.
Niin, ei tällä palstalla koskaan kerrota mitä oikeasti tapahtui. Poliisi on paha ja kaikki muut ovat viattomia. Todellisuudessa mopoilija lepikkoon ajon jälkeenkin pinkoi jalkaisin pakoon, mutta poliisi sai kiinni. Vähintä mitä poliisi sen jälkeen teki on laittaa pakenija rautoihin, ettei tarvitse uudelleen lähteä perään juoksemaan.
Kiitos. Tämän halusinkin kuulla. EN nimittäin pinkonut pakoon ja käsiraudat laitettiin.