Oulunkin kerhoillat ovat kertellisoituneet

En_tule_enää

En ole viitsinyt mennä enää pitkiin aikoihin kerhoiltoihin, kun piiri pieni pyörii ns. elektroniikan ihmemiesten piirissä. Sivulliseksi siellä tunsi itsensä, vaikka lisenssi on ollut hallussa 35 vuotta. Toista oli -80 luvulla. Puheenjohtajien tarvnnut osoittaa itseriittoisuuttaan. Kaikki hamit ja siksi aikovat olivat samalla kastissa. Nyttemmin kerhotilat ovat tuuliajolla jossain epäsiistissä keittokomerossa ja ulko-ovikin lukossa. Kivellä heitteleminen kerhon kerroksen ikkunaan ei tuota tulosta. Siis sinne halutaan vaan valioporukka sisään tiettynä kellonaikana.

4

341

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • CDR

      http://bit.ly/OBECjm

      Osallistumalla nettikyselyihin voit olla mukana vaikuttamassa tulevaisuuden tuotteiden ja palveluiden kehitykseen. Kyselyihin vastaaminen kestää yleensä muutama minuutti ja saat aina korvauksen ajastasi.

    • hmxrolertyu

      Taisi Heikki ääässss olla jo tuolloin tappina reiässä.
      Äänestäkää se pois seuraavassa kokouksessa.

    • saworulez

      OH4AC on myös neuvostoajan meininkiin lukkiutunut kerho. Homeelle haisevat vanhat äijät jurottavat pölyisten putkiradioisen seassa. Yäk.

    • pääsiäiäispukki

      Tämähän on ihan sanasta sanaan kopio Turun kerhoa käsittelevästä kitinästä. Mikä botti näitä oikein generoi?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      48
      950
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      15
      828
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      497
      779
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      46
      707
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      42
      644
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      36
      586
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      586
    8. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      169
      536
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      530
    10. Mitä haluaisit kysyä tänään

      Kaivatultasi? Anna jokin tunniste itsestäni tai hänestä.
      Ikävä
      44
      480
    Aihe