Oon nyt lukenu nuo Stephenie Meyerin twilight kirjat (ja kattonu myös elokuvat) ja tossa mietiskelin et oisko semmosia aika samanlaisia fantasia kirjoja tai elokuvia.
Hyviä vampyyri kirjoja/kirja sarjoja??
4
138
Vastaukset
Voisit ehkä kokeilla Charlaine Harrisin Sookieita. Sookiet on ainakin minun lähkirjastossani kauhussa. Samaten kuin Deborah Harknessin romaania Lumottu, joka löytyy fantasian puolelta.
- Aautts
Yön talot on myös hyviä! Ne on kyl vähä erilaisii vampyyreitä kun esim. twilightissa :)
- Ashaman
Harrisin Sookie Stackhouset on hyviä. Myös J.R Wardin black dagger brotherhood sarja vaikuttaa ensimmäisen kirjan perusteella luettavalta..
- Migitte
Darren Shan-kirjat ovat mielestäni todella hyviä.
Osia on 12, kirjat ovat n.300-400 sivun mittaisia ja huumoria löytyy.
Sarjasta löytyy myös nopeammin luettava mangaversio, jos itse kirjan lukeminen ei innosta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh432997Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta612931- 422357
- 311853
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251709Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa721654- 481576
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä771255- 361236
- 791070