Valtaväestö hakee meidän rahojamme EU:sta

1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Veijo B haluaa eduskuntaan, siksi kritiikki. Kritiikki joka sinänsä ihan jees, mikäli pitää paikkaansa. Juttu jäi ankaksi koska selkeät virheet tai laiminlyönnit jäi osoittamatta. Tottakai, mikäli virallisesti korvamerkityt tuet katoavat "jonnekin", näistä tehdään tutkintapyyntö, poliisille, EU-komissiolle, tukia myöntävälle taholle, eduskunnan oikeusasiamiehelle, onhan noita.. Onko Veijo B (esimerkiksi?) tehnyt näin. Tai kukaan muukaan. Kiinnostavuusaspekti taitaa kuitenkin olla vähän laihanlainen, Kuten myös kommentoijien määrä. Jospa sitten vain keskityttekin olennaiseen. Niin, mihin?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vbaltsaari kirjoitti:

http://yle.fi/uutiset/baltzar_romanit_syrjassa_jopa_romanityosta/6570745

ketähän ne oikeat ja todelliset rosvot ovat!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu