Ambulanssi kaartoi sairaalan pihaan.Kaksi miestä laittoivat nuoren miehen paareille ja lähtivät kantamaan häntä.Mies laitettiin sänkyyn.
-Kukas te olette? kysyi hoitaja.
-Olen kuka olen.sanoi mies ja kuukahti siihen paikkaan.
Myöhemmin leikkauksessa kirurgi teki virheen
ja mies kuoli.Ruumis laitettiin roskasäkkiin
ja se kuljetettiin varovaisesti pihaan ja haudattiin erään puun juurelle.
Sitten tulivat miehen omaiset sairaalaan kyselemään potilasta.
-Missäs se jarkko jormanpoika on?kun se lensi ikkunan läpi kadulle niin ambulanssi vei sen ja toi kai tänne?
-Kuka?Ei täällä ole ketään sen nimistä.
Tai odottakaapas tänne tuotiin mies joka on nyt kadonnut.
-Jarkkoko kadonnut?IIK!!soittakaa lööppeihin!!!
Koko suomi etsi Jarkkoa monta viikkoa,kunnes.
Poliisiasemalla:
-Hei poliisipäälikkö Jantunen joku luontoaktivisti soitti tänne äsken ja sanoi että näki kun jotkut valkotakkiset olivat kaivaneet
jätteitä maahan sairaalan pihalla 3 viikkoa sitten.
-Jaahas,lähettäkääpäs sinne sitten miehiä.
-Siis mitä helvettiä.TÄÄL.. TÄÄLLÄ ON RUUMIS!!!???.Poliisit säikähtivät.
-Se tyyppihän sanoi että valkotakkiset
kaivoivat tänne jätteitä joten eiköhän hän tarkoita sairaalan henkilökuntaa.
Sairaalan Vahtimestari lopulta ilmiantoi kirurgit
ja heidät asetettiin syytteeseen taposta.
Rangaistus oli kaamea.KAASUKAMMIO.
tuntematon potilas
politrukki
0
216
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin33911906IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3607999Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut933253Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?982278Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1562239Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?81666- 1101271
Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin561116Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26908Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta60803