Lentokone tippunut Alpeila
Vastaukset 9
- eivaikuta
No, mitä sitten?
- Matkustajas
Kaikki kuoli 148 ihmistä. Älkää enää lentäkö
- eivaikuta
Matkustajas kirjoitti:
Kaikki kuoli 148 ihmistä. Älkää enää lentäkö
Putoavatko jatkossa kaikki koneet? Entäs ne, jotka ehtivät jo lähteä?
- Lufhansa
Empä usko. Älä heittele piruja taivaalle. Ei ne kaikki tule alas ennen aikaisesti. Kyllä ne taivaalla pysyy. Kunnes lentäjä ilmoittaa lähetyvänsä tietyä lentokenttää ja sen kiitorataa.
Hän saa luvan tulla alas. Lentäjä ilmoittaa myös onko laskeutminen normaali. Vaiko onko koneessa jokin vika mikä vaarantaa laskeutumisen. Lentäjä myös pyytää mahdollisen avun paikalle. - Lufhansa
Empä usko. Älä heittele piruja taivaalle. Ei ne kaikki tule alas ennen aikaisesti. Kyllä ne taivaalla pysyy. Kunnes lentäjä ilmoittaa lähetyvänsä tietyä lentokenttää ja sen kiitorataa.
Hän saa luvan tulla alas. Lentäjä ilmoittaa myös onko laskeutminen normaali. Vaiko onko koneessa jokin vika mikä vaarantaa laskeutumisen. Lentäjä myös pyytää mahdollisen avun paikalle.
- Syytäpelätä
Miten täm'ä on mahdollista. Juuri muutama päivä sitten kun sanoin että oli fiksu päätös lentopelkoiselta olla astumatta koneeseen niin moni täällä julisti sitä miten turvallista lentäminen on.
Uskokoaa jo. Suuria metallisia esineitä ei ole tarkoitettu pysymään ilmassa, se on luonnon vastaista. Jokainen lento on riski ja sitä riskiä ei kannata ottaa.
Kuten jokainen on nyt jo huomannut niin lentokoneet tipahtelevat maahan kuin kypsät omenat puusta.
Lomamatka lentäen voi olla viimeinen matka. Ajatelkaa sitä ennen kuin astutte koneeseen.- revitäänkölisää
Suuria metallisia esineitä ei ole tarkoitettu kellumaan meressä, älkää siis matkustako laivalla. Pieniä metallisia laatikoita ei ole tarkoitettu ihmisten kuljetukseen sadan kilometrin tuntinopeudella, älkää ajako autoa. Vielä pienempiä metallisia rasioita ei ole tarkoitettu ruuan säilömiseen, älkää vain syökö purkkitonnikalaa.
- Rohke
En mä sun varotuksiin usko. En mä lentokoneita pelkää. Se on vain keksityä tuo sana lentopelko. Mulla sellaista eikä tuu. Lennän silloin kun telekaatio on minut kisajoukkueeseen valinnut. Lennän sillä lentofirmalla mikä sillä hetkellä on sinne päin menossa.
- halpalentoyhtiö
Jokaisessa uutisessa korostetaan kyseessä olleen saksalainen halpalentoyhtiö. Pitäisikö vastaavasti Finnairin kohdalla puhua aina suomalaisesta kallislentoyhtiöstä?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Gallup: Kansalaiset eivät usko velkajarruun
Puolet suomalaisista ei usko velkajarrun vaatimien sopeutusten toteutuvan, kertoo Iro Researchin kyselytutkimus. Kokoom1481419- 2651337
- 641098
- 681054
Martsusta tuli leuhka
Ja ylimielinen. Hän ei nosta persettäkään ilmaseksi . Luulempa et nämä ei tee hyvää hyvinvointivalmennuksille.... Nannal251940Kuisla Group Oy jättänyt yrityssaneeraushakemuksen
Samalla yrityssaneeraukseen on hakeutunut Kuisla henkilökohtaisesti ja Seinäjoen Motelli Oy, joka omistaa Sorsanpesän ki43901Hei rakkaani.
Kohtaaminen lähestyy. Miten teemme sen? Kumpi ottaa yhteyttä vai törmäämmekö jossain sattumalta? Tuleva vaimosi70835Ethän voinut nainen tietää, että rikot rikotun
Omaa elämää taas mietin aamuyön tunteina. En vieläkään löytänyt muistin sokkeloista ainuttakaan onnen hetkeä. Kaipuu on72802Uskallanko laittaa sulle viestiä?
Se viesti on tossa valmiina ja lähettämistä vaille valmis. Kun ei kauhee sti tunneta niin eipä sillä olisi niin väliä. S58760- 42756
- 67743
- 32735
Mies joka on oikeasti kiinnostunut
Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää125716- 88653
Kiulu myynnissä!
Kiulu hakee taas uutta yrittäjää. https://www.yritysporssi.fi/etela-pohjanmaa-lansi-suomi-finland/myytavat/yritykset/ma26628Tulisiko naisille asettaa korkeammat eläkemaksut
Tämä tuli mieleeni kun luin aamun lööppejä. Japanissa alkaa olla "uutta nuorisoa" ihan urakalla, ikä alkaa sadan jälkeen187554- 24544
Et pysty peittämään minulta
Sinä olet hyvä peittämään asioita niin halutessasi. Pystyt pitkiäkin aikoja salaamaan juttuja. Juuri mietin tuossa, olet47544Mitä oikein tapahtui? Maajussi-Jetta sai tylyt pakit - Sulhoehdokas selittää: "Ei lentänyt kipinät"
Maajussille morsian -sarjassa etsitään rakkautta ja rinnalle kumppania. Yksi maajusseista on Jetta - liikunnallinen ja13534- 40527