Matka varattu. Millaisia kokemuksia teillä on? Laulasmaa on ilmeisesti pieni ja rauhallinen paikka. Onko siellä kylpylän lisäksi muuta toimintaa?
LAULASMAAN KYLPYLÄ
6
551
Vastaukset
- memu
Olimme mieheni kanssa siellä joulukuun alussa su-to.Matka oli puolihoidolla ja 6 ilmaisella hoidolla. Oli hiljainen aika, vähän asiakkaita, päivälliselle tarjoiltiin ruoka pöytään ja annokset minulle riittivät mutta ei miehelleni.
Ei ollut seisovaa pöytää, josta olisi voinut santsata,käytiin lähikaupasta jotain lisukkeita väliajoille ja hyvin pärjäsi, aamiainen ok. Hoidot hyviä ja ostimme lisää paikanpäältä, olo taivaallinen. Tallinnaan pääsee lähitaksilla, emme ehtineet käydä. Suosittelen, kylpylä ihan ok, Voimme mennä uudestaankin. - rauhaarakastavalle
Kylpylän lähellä ei ole juurikaan muuta toimintaa. Eli rauhallista on. Itse olimme siellä useita vuosia sitten talvella. Silloin kylpylä oli vielä kohtuullisen uusi ja asiakkaitakin ihan sopivasti. Nykyään ilmeisesti on aika hiljaista ja tosiaan matkaesitteessäkin mainittiin, että ruokailu ei ole seisovasta pöydästä, jos asiakkaita on vähän. Nälkäiseksi siis voi jäädä. Ja ainakin silloin vuosia sitten pienen lähikaupan valikoima oli aika vaatimaton. Mutta todellakin, paikka on rauhallinen ja pääseehän sitten Tallinnaan, jos tuntuu liian rauhalliselta. Kesällä muuten se ranta voisi olla kiva, ainakin matkaesitteen kuvissa näytti hyvältä.
- laulellen
PAREMPI KESÄPAIKKANA KUIN TALVELLA---HIENO RANTA
- kylpylästä
Just niin sivussa kuin mahdollista siis on rauhallista. Ruoka seisovasta pöydästä on hyvää ja runsasta. Kyläkauppaa on tarvittu mutta se on lähellä ja monipuolinen. Huoneet pieniä ja siistejä, ei jääkaappia, ei kuivaustilaa monelle pyyhkeelle tosin kylpyläänhän tultiin eikä huoneessa olemaan.
Saunat ja altaat OK. Kaikin puolin tyytyväisiä olemme. Mutta: kovasti kuuluu venäjän kieltä, meikit naamalla uidaan, saunasta suoraan uimaan jne.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1713338
En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1541879Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1471819Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1591714- 771594
Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall3411540Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m811389The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut201278- 1581152
Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek251135