... jollei ole kysyntää, mikä tietysti on syynä "huonoon myyntiin".
http://www.taloussanomat.fi/porssi/2015/03/24/huono-myynti-toi-potkut-honkarakenteen-johtajalle/20153713/170
Olisiko kysynnän laskun syynä jo loppuun käytetty liike-idea?
Ainakaan ns. pysyvän asumisen ratkaisut eivät suosi rakennusrungon rakentamista kotimaisesta polttoaineesta ja vapaa-ajan asumisen puolella kiintiöt ovat täyttyneet. Ja veistäjiä joka pitäjässä ... tarvittaessa.
Äkkirikastuneitten ja nyt äkkiköyhtyneiden rakennuttamia omituisia, taloja muistuttavia hirsihökötyksiä on myynnissä pitkin Suomea. Kauppa ei käy, kun kukaan ei halua ostaa sitä "yksilöllisesti/avarasti/kalliisti yms." suunniteltua.
... toista oli ennen...
Hurjaa menoa 60 - 70 Luvulla:
" Me ryypättiin SE talotehdas", A.Ahlströmin pomot"
Ei kai SE ole johtajan VIKA?
Tietäjätekijä
3
65
Vastaukset
- tietäjätekijääFiksumpi
Helpottiko?
- juutinrauma
Minua helpotti ainakin, ja nyökkäilin hyväksyvästi välillä.. ihan hyvä!
- juutinrauma
Ehkäpä kaikki on tapahtunut aivan oikein. Johtajasopimus on jollain ehdoilla
tehty, ja tässä tilanteessa sopimus erääntyi.. tai ehkä purkautui? Uusi tj saadaan ehkä edullisemmilla ehdoilla tai muuttuneeseen markkinatilanteeseen paremmin
soveltuva.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke602996- 1362164
- 921808
- 1641415
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?731351- 651346
- 791272
- 691132
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂771090Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t331017