Kyselisin van, että mikäköhän ois näistä Tampereen eläinlääkäreistä ois sieltä edullisimmasta päästä, kun lähtee koiraa sinne näyttämään? Opiskelijoilla kun ei kauheasti sitä ylimääräistä rahaa satu ikinä olemaan, mutta tahtoisin silti koiralle hyvän ja mukavan lääkärin, jonne ois mukava aina mennä, kun jotain vaivaa, tms. ilmaantuu.
Tampereen eläinlääkärit?
foxie
51498
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Veter taitaa ainakin olla kalleimmasta päästä että älä sinne eksy, hinta-laatusuhde ei mielestäni ole aivan kohdallaan vaikka kovasti mainostavatkin itseään. Kaupungin eläinlääkäri taitaa olla niitä edullisimpia. Mutta esim. rokotus voi olla muaalla halvempi ja joku toimenpide taas kaupungilla halvempi, joten suoraan ei oikein voi verrata. Itse käytän koiria Kangasalla Netta Tammisalolla ja ei mielestäni ole kauhean kallista, kaupan päälle saa aina hyvän mielen ja pienen namipussin. :)
Eläinlääkäri Jussi Laitinen ainakin on halpa, mielestäni tampereen halvin mitä vähän aikaa sitten tutkailin hintoja.
Olen itsekin kaipaillut samaa tietoa! Netistä löysin ainakin kunnallisen eläinlääkärin hinnaston, ei ollut muistaakseni kovin kallis. Olisi kyllä kiva kuulla muitakin (halpoja) paikkoja.
kaupungin lääkärissä se hyvä puoli että antaa laskulle,jos sattuu sellainen tilanne ettei ole just rahaa ja ell on mentävä.ainoa huono puoli on,että kaupungin ell on usein päivystävä,eli kiireinen!!
joku sanoi aikaisemminkin tosta jussi laitisen vastaanotosta. ollaan käytetty siellä koko eläinkatrasta ja mielestäni hinta on kohdallaan. Ja lisäksi ell on niin pahuksen mukava, että ilolla sinne elukan vie. Suosittelen!