Haussa Patongilta vähintään 4 tähden hotelli mielellään merinäköalalla. Suosittele!
Hyvä hotelli
14
217
Vastaukset
- muusa10
duongitt resort. ei kyllä merinäköala, mutta rantaan lyhyt matka, katso itse kuvia kyseisestä hotellista, itse käyty jo monta kertaa siellä
- marithai
Patongin pohjoispäässä Diamond Cliff 4 tähteä. Ellei ole viidessä vuodessa muuttunut, taattua 80-luvun thaityyliä, mutta oli ainakin vuonna 2010 älyttömän hyvä palvelu ja aamiainen ja oikeasta paikasta huone, niin myös merinäköala. Viimeisen päälle siisti. Ainoa todellinen miinus, että jyrkkää rinnettä, mutta avo-shuttlet kuljettaa ylös alas aamusta yöhön asti. Parikymmentä bahtia illalla kuljettajalle tekee ihmeitä ja sinut muistetaan.
- HuonoHotla
Parikymmentä bahtia 5x päivässä kahden viikon loman aikana hmmmm, kannataa valita hotelli jossa ei tuollaista rahastusta tarvitse maksaa. Eikä se avo-shuttle minuutin välein kulje.
- paratiisikala
Paragon resort&spa.Hyvä hotelli,iso uima-allas alue.Huoneet kun otat vielä niin että pääset terassilta altaalle.
- UunotMaailmalla
Hyvä hotelli on sellainen minne ei valmismatkaajia majoitu.
- EnMeneKokoukseenLomilla
Hyvä hotelli on sellainen missä ei turhuuksia ole jotka nostavat huoneen hintaa. Kuten kampaamopalvelut ja kokoustilat ja kuntosali. Ilman noitakin lomalla pärjää. Tähdet tulevat juuri noista palveluista ei sijainnista, eikä siisteydestä.
- marithai
Lukekaa nyt edes oikein mitä kirjoitin: "parikymmentä bahtia ILLALLA, niin sinut muistetaan". Tarkoittaa siis, että kerran päiväss kun vähän tippaa, niin palvelu pelaa. Siis kukaan EI rahastanut Diamond Cliffissä mitään. Shuttlet liikkuvat koko päivän asiakkaiden tarpeiden mukaan eikä niillä ole mitään aikataulua. Ja jos heillä ei ole asiakkaita, auto seisoo respan edessä odottamassa, että joku ilmaantuu. Ainakin näin homma toimi vuonna 2010. Ja portilla seisoo vartija ympäri vuorokauden.
- santtu_1975
Tuolla aikaisemmin tulikin jo mainittua Duangjitt resort, erinomainen valinta, vaikkei aivan rannalla olekkaan. Erittäin iso ja vehreä hotellialue, jossa välillä unohtaa olevansa Patong:lla.
Ja toinen mainittu, Patong Paragon resort & spa myös erittäin hyvä.
Molemmissa tullut oltua, Paragonissa yhden kerran ja Duangjitissa parikin kertaa. - asdassss
Me tykkäsimme Bliss hotellista, joka oli aivan merenrannalla. Aivan ihanat näkymät merelle. Miinuksena hieman kovat sängyt ja ilmastointilaite huoneessani reistaili. Hyvä aamiainen ja henkilökunta.
- eimatkaoppaalle
Reistaiilevasta ilmastointinnista ja muista ilmoitus respaan. Korjaavat varmasti.
- Juuri_Patongilta
Vietimme juuri kuukauden Bliss-hotellissa. Kaikki toimi erinomaisesti, TVn kaukosäätimen paristokin vaihdettiin alle aikayksikön. Thaimaalaisittainkin erittäin ystävällinen henkilökunta. Ja sänkyynkin olisi saanut toisenlaisen patjan, tosin emme tarvinneet.
- 5-tähteä
Phuket Graceland Resort & Spa täyttää kriteerit.
- cCRvV
Sunset Beach Resort siellä pohjoispäässä. Kokemuksia?
- hehkutusta
Rayaburi . Ei tosin merinäköalaa. Vieressä 2 isoa työmaata, hirveä meteli päivällä. Sivulla kerrotaan uima-altaan olevan katolla. Totta muttei tämän hotellin katolla. Katolla on tosin poreamme, sinne vain ei saannut mennä. Saunakin löytyi, mut en tiedä onko koskaan lämmin.
Aamiainen melko aneeminen thaimittapuun mukaan.
Tonni pitää jättää vakuudeksi respaan, jos jotakin tapahtuu. Näin vaikka huone olisi maksettu.
Hotellikirja sisältää enemmän kieltoja kuin informaatiota.
Henkilökunta työhönsä kyllästynyttä.
Hotelli melko kulunut.
Eiköhän tässä jo tullut kehuttua tarpeeksi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit435329Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT4144624Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483849KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1653194Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku142536Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212292Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182108Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1512032- 1251950
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241479