Osaako kukaan sanoa mistä voisin löytää kristityn sairaiden puolesta rukoilijan tai rukouspiirin, joka voisi käydä kotona rukoilemassa puolestani? Asun Järvenpäässä.
Rukouksella parantaminen
12
307
Vastaukset
- siunattu
www.siunauksia.net Kyseleppä tuolta, osaa neuvoa
Hei keskiaika ja taikausko meni jo,tervetuloa 2000 luvulle ja lääketieteen pariin.
- jube1122
Tässä on varmaan tultu siihen pisteeseen että lääketiede ei pysty auttamaan. Itse olen kokenut sen ja menettänyt uskon lääketieteiseen. Lääkärit vain syöttää kalliita myrkkyjä ilman mitään apua. Nyt suosittelen hakea apua luontaisista hoidoista niistä sain itse avun todella vakavaan sairauteen. En sano että kaikilla auttaisi mutta ennemmin luontaista apua kuin myrkkyjä kehoon. Ei ihmisenkehoa ole tehty myrkyille. Entuomitse jos haluat kokeilla hakemaasi apua.
- eiminullee
jube1122 kirjoitti:
Tässä on varmaan tultu siihen pisteeseen että lääketiede ei pysty auttamaan. Itse olen kokenut sen ja menettänyt uskon lääketieteiseen. Lääkärit vain syöttää kalliita myrkkyjä ilman mitään apua. Nyt suosittelen hakea apua luontaisista hoidoista niistä sain itse avun todella vakavaan sairauteen. En sano että kaikilla auttaisi mutta ennemmin luontaista apua kuin myrkkyjä kehoon. Ei ihmisenkehoa ole tehty myrkyille. Entuomitse jos haluat kokeilla hakemaasi apua.
Ja mistä tiedät mitä luontaistuotteet sisältävät, onko tutkittu?
- Kivikovateos
Miksi kyselet puoskareita ja välimiehiä,ei kenelläkään heistä ole sen enempää voimaa kuin itselläsi,eivät he ole mitään apostoleita taikka profeettoja.Petosta
harjoittavat,tuhoamalla viimeisetkin toiveet.Lue raamattua itse,se auttaa
sinua saamaan henkeytyksen totuuteen,mistä on kyse ja miksi raamattu on
meille annettu ohjeeksi tulevaisuudelle.Mitään muuta "selitys-kirjaa" et
tarvitse elämäsi aikana,raamatusta löytyy kaikki ohjeet,ja se lujittaa elämäsi. - SormensaPelissä
Olet saanut järkiperäiset ohjeet,ala toimia sen mukaan,ja hanki itsellesi vanhempi suomalainen käännös,uudemmat eivät ole paljonkaan arvoisia
väärennyksineen.Taisi olla Jumalan nimikin vanhoissa käännöksissä,koska
ne ovat enemmän totuuden mukaisia kuin modernit käännökset,joihin
saatanalla on sormensa pelissä. - Tuolta
www.thelastreformation.com
- sekatyomies
ken ties täältä http://www.healingrooms.fi/?sid=109
- meria
Hei Uskova75!
Edellinen vastaaja kirjoitti hyvän linkin, jos mahdollista niin mene healingroomiin jossa puolestasi rukoillaan.
Voit olla yhteydessä myös oman seurakuntasi pappiin.
Olen itse käynyt healingroomissa jossa puolestani on rukoiltu ja saanut apua.
Siunausta sinulle, rukoilen puolestasi heti kirjoitettuani tämän. - Mierukoilen
Vapahtajamme Jeesus Kristus kantoi syntimme ja sairautemme omassa ruumiissaan Golgatan keskimmäisellä ristillä ja hänen haavansa kautta me olemme paratut. VT Jesaja 53 luku.
- JeesusonKaikkivaltias
www.uskonsana.com/esirukous
- Anonyymi
Itse olen käynyt tuolla healingroomsin tilaisuudessa rukoiltavana ja saanut sieltä apua, suosittelen.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1176319Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3796125Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695850Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443952Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452355Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42335Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1171393- 121221
- 1821052
- 59877