Olin sunnuntaina asuntonäytöllä vantaan tammistossa. Esittelyssä oli minun lisäkseni yksi pariskunta. Vatsaani oli vääntänyt jo automatkalla ja esittelyssä iski hirveä paskahätä. Onneksi tuli tilaisuus helpottaa oloa kun esittelijä seurasi pariskuntaa asunnon parvekkeelle. Ei siis muuta kuin pikaiset hätäpaskat pönttöön ja sitten nopeasti ulos vessasta.
Katselin keittiötä muina miehinä kun esittelijä avasi vessan oven pariskunnalle. Kuulin vain kun pariskunnan rouva sanoi että' jaahas, vai että tälläinen vessa', mahdollisesti paskanlemu iski vastoin kasvoja. Huomasin että välittäjä mulkaisi minua vihaisesti. Katsoin parhaaksi poistua esittelystä, eipä kämppä muutenkaan ollut mieleeni.
Hassu tapahtuma asuntonäytössä
10
525
Vastaukset
- huskopaassi
Aloittaja varmaan sellainen tyyppi, joka häpeää kehoaan ja sen toimintoja. Jos aloittajalla puoliso niin varmaan, sensuaalihommatkin hoidetaan nopeasti pimeässä peiton alla. Mutta, tämä aloittaja se joka tällä palstalla tehtaillut enimmän osan viestiketjuja. Etenkin kaikki ne "minä" termillä aloitetut...
- TiutautulkkuHyviluistaa
Eikös se ole luonnollista suolen toimintaa
- potentiaaliostaja
Näyttää taas olevan noita savolaisia huskopaassi -savipuolinaamoja, joilla aina välillä rommahtaa päin pläsiä paskanhajutkin. Savessa yleensä naamakin saappaitten lisäksi. Mutta nehän on tottuneet sellaiseen hajuun jo kotonaankin. Sivistyneemmät ihmiset jotenkin karttaa sellaisia hajuja oli ne sitten olevinaan vaikka kuinka tavallisia toisilla.
Samaa mieltä aloittajan kanssa, että siinä vaiheessa onkin jo hyvä poistu, varsinkin jos kämppäkään ei kiinnosta.- huskopaassi
vedä kuule "potentiaaliostaja" vittu päähän ja pakene vuorille. :-D
Sulla mitään rahoja minkään kämpän ostoon ole ! "Sivistyneemmät ihmiset jotenkin karttaa sellaisia hajuja oli ne sitten olevinaan vaikka kuinka tavallisia toisilla."
Kuvaa hyvin tätä "sivistynyttä" väkeä:
Vessassa haisee Pska, niin suututaan ja lähdetään pois. Ei ehkä kannatakkaan ostaa, parempi pysyä vaan vuokralla niin on vapaa lähtemään jos vaikka omassa vessassa alkaa haista joskus :)
Mutta provohan tuo koko aloitus on.- mitäonpaskanhaju
laupias60 kirjoitti:
"Sivistyneemmät ihmiset jotenkin karttaa sellaisia hajuja oli ne sitten olevinaan vaikka kuinka tavallisia toisilla."
Kuvaa hyvin tätä "sivistynyttä" väkeä:
Vessassa haisee Pska, niin suututaan ja lähdetään pois. Ei ehkä kannatakkaan ostaa, parempi pysyä vaan vuokralla niin on vapaa lähtemään jos vaikka omassa vessassa alkaa haista joskus :)
Mutta provohan tuo koko aloitus on.En ymmärrä miten vessassa voi haista paska, ainakin omassa talossa on Arabian WC Windi pytty, joka imee hajut tuuletusviemäriin, ei kai herrasväki hyväksy asuntoonsa muunlaisia? Ilmeisesti paskanhaju kuuluu vain köyhien kassu asumiseen.
mitäonpaskanhaju kirjoitti:
En ymmärrä miten vessassa voi haista paska, ainakin omassa talossa on Arabian WC Windi pytty, joka imee hajut tuuletusviemäriin, ei kai herrasväki hyväksy asuntoonsa muunlaisia? Ilmeisesti paskanhaju kuuluu vain köyhien kassu asumiseen.
Ikäänkuin johonkin 60-luvun betonikennoon olisi tehty valmius tuuletusviemärille :)
- paskaaaaa
( * ) ~ ~ ~ ⊙
: )- Anonyymi
Mikset vetänyt vessaa, halusitko sabotoida myyntiä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mikset vetänyt vessaa, halusitko sabotoida myyntiä.
Olipas hienonenänen rouva, kun yhdestä paskakupillisesta niin neniinsä otti!
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial341982Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1771934Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva3921822Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2161258- 921133
Kiantama kartelli
Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip34990Unohdettu parannuksen kaste
Kuinka kauan kestää helluntailaisten kastekoulutus ja onko se tosiaan parannuksenkaste koulutusta ?693935- 95775
Kiantama oy
Tämän päivän uutiset.....https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012036470.html.15708- 32694