Karhukoira linnun haukkujana.

miiinääää

Voiko karhukoiralla metsästää lintuja ja onko se moni puolinen metsästys koira?

8

225

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • suomipystinin

      kokeile mieluummin suomen pystykorvaa. Se haukkuu kaiken, linnut, karhut ja oman varjonsakin

    • Orkke

      Ok selvä

    • eläkeukko

      Joo miula ol tuommosena pojanloppina sekarotune pystykorva.Siitä puoli se ol hyvä ku se ties haukkuu kaikkee mikä liikku,tai sitte ei. Aina kun mie lähin ritsan,työhä tiijättä se on semmonen huarukkakeppii laitettu kuminauha jossa on siinä pohjukassa semmonen nahka lämpsäke.Niin sinne tiele kävelemmää.Het ensimmäinen puhelinlanka pylyväs kun ol kohala ,se nakkas piäsä takkennoo .Se haukahti niin monta kertoo kun kuvittel miun ampuva ohi.Harvose ilikes 3 kertoo enenpee haukahtoo. No joskus ammuij pirruuttain ohi että sille jäis hyvä miel. Ol se kyllä hyvä koira. En meinanu ruahtii luopuu.Tieti siitä lopuks rukkaset.Loppuu asti palavel.

      • 6117

        "Tieti siitä lopuks rukkaset.Loppuu asti palavel."

        Ja pikkusen vielä päälle?


    • Entinenkarhukoira

      Minulla oli aikoinaan 2kpl narttuja ja myöhemmin 3kpl uroksia. Nartut nyt oli sentään keskinkertaisia hirvelle, uroksilla ei tehnyt yhdelläkään mitään. Lintukoiraksi ei rodusta ole.

    • janiiiiii

      Karhukoiran suurin ongelma on vihaisuus toisille koirille ja ärhäkkyys ihmisillekin. Hankala rotu pitää. Yhden karhukoiran laitoin monttuun sen revittyä sienireissulla toisen koiran.

      • Jaah1

        Enemmän taisi olla kuitenkin omistajasta kiinni tuo vihaisuus ja ärhäkkyys.


    • reino19711

      Sama kokemus täällä karhukoirista 20 v ajalta. Liian paljon luonnevikaisia tässä rodussa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      461
      8278
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      116
      5697
    3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      116
      4711
    4. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      218
      4613
    5. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      36
      4519
    6. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      55
      4033
    7. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      160
      3900
    8. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      79
      3772
    9. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      45
      3715
    10. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      115
      3582
    Aihe