Onko tietoo paltamolaisilla

Onko kellään tietoa paltamossa sijaitsesta lasten ja nuorten kodista kimpasta että olisiko siellä ns. Tukiperhe toimintaa. Eli kerran kuukaudessa viikonloppu juttua. Vaan onko se tarkoitettu huostaanootetuille ja sijoitettujen lasten ja nuorten paikka. Eli Onko viikonloppu sijaishuolton. Pikaista tietoa tarvitseva.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

On siellä ollut lyhytaikaisiakin pätkiä nuoria hoidettavana. Aina kannattaa ottaa yhteyttä, apua löytyy, kun vain otat yhteyttä. Vaikka perheneuvolaan tai etsivään nuorisotyöntekijään. Jos itselläsi on huoli herännyt, on se jo aika iso merkki, koska yleensä koti on viimeinen, joka haluaa myöntää, että jokin on vialla, Nostan sinulle hattua, koska haet apua. Et varmasti kadu, rohkeasti. Sekä lapsi, että itse kiität asiasta myöhemmin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


auttaakaan kirjoitti:

Onko kellään tietoa paltamossa sijaitsesta lasten ja nuorten kodista kimpasta että olisiko siellä ns. Tukiperhe toimintaa. Eli kerran kuukaudessa viikonloppu juttua. Vaan onko se tarkoitettu huostaanootetuille ja sijoitettujen lasten ja nuorten paikka. Eli Onko viikonloppu sijaishuolton. Pikaista tietoa tarvitseva.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu